Wpis z mikrobloga

#sieci #siecikomputerowe #wifi

Mirki,

Potrzbuje pomoc znajomemu, sytuacja wyglada następująco:

W lewej części domu na piętrze mamy nienajgorszy router TP-Linka ( z wgranym Gargolye, z 2 antenkami, taki koło 300 zł)

W prawej części domu na parterze, jest telewizor razem z NC+ MultiRoom bla bla, do tego dokupiony jest Wi-Fi -> Lan adapter żeby TV (a właściwie dekoder) działały poprawnie.

Szkic dołączony.

W związku z tym że zasięg jest słąby sieć ta przerywa itd itp.

Jaki rozwiązanie zastosować aby to poprawić, myślałem o 2 routerach.
Jak jest skonfigurować, czy można ustawić te "wspomagające" routery żeby tylko i wyłącznie "kopiowały" SSID i wzmacniały sygnał zamiast mostkować kolejne sieci?

Jakie porady, jakiego sprzętu użyć? Budżet około 500-600 PLN.
Proszę nie śmiać się z moich szkiców operacyjnych. ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
golden87 - #sieci #siecikomputerowe #wifi

Mirki,

Potrzbuje pomoc znajomemu, syt...

źródło: comment_qREGYJeBF70AjHOg3Cz0VKU3pRvVTYSP.jpg

Pobierz
  • 36
@mroz3: w jakim sensie AP? Ten pierwszy robi jako AP... wolałbym jakoś kopiować SSID, bo ten popierzony MultiRoom ma jakieś swoje jazdy, i boje się przez im więcej potworzonych SSID przejdzie tym wieksza szansa ze gdzieś się zblokuje.
@golden87: Wydaje mi się, że repeater Wi-Fi by wystarczył, po co aż dwa dodatkowe routery? Ewentualnie jeden AP i połączyć je bezprzewodowo jeżeli ten 1 ma taką możliwość, ale z repeaterem chyba mniej roboty.
@golden87: TP-Link TL-WA850RE gdzieś w środku domu. Nie wiem jak się sprawdzi przy 2 sztukach, może być słabo. W ogóle to wifi domowe i streaming to złaby pomysł, tylko LAN
@golden87: Jeżeli teraz telewizor ma zasięg 2/5 to dołożenie dodatkowego routera jako wzmacniacz powinno wystarczyć, tak mi się wydaje. Dużo też zależy od rozkładu ścian itd. ale myślę, że jeżeli będzie dużo bliżej do tv to będzie ok.
e to jeden repeater chyba wystarczy,
Jeszcze są rozwiązania typu TP-Link TL-PA2010 i jak masz oba prądy w 1 fazie to możesz puścić neta po 220v
@szkari: Klucze lecą. Jak masz słaby zasięg to opóźnienia powodują, że gubi. Sam sposób jak to rozwiązali to tragedia. Zamiast po prostu ludziom 2 karty dać i olać gdzie sobie to podłącza to kombinacje w obawie, że ktoś sie nie wiem, z sąsiadem podzieli czy coś :) Mimo, że po WiFi porządnym też da rade to puścić.
@Nicrame: Karty są dwie tylko w głównym dekoderze musi być widoczny ten drugi dekoder, który idzie po LANie. Przecież jak ktoś ma dom na pół to i tak się podzieli z sąsiadem więc nie wiem po co takie kombinacje.
@szkari: Wlaśnie nie jestem pewien czy mam..., a sprzętu nie ma na miejscu w mieście, żeby pożyczyć na chwile i sprawdzić czy działa, jak działa to kupić...

Wolałbym iśc własnie w ten repaeater do kontaktu, żona koligena, chce jak najmniej dodatkowego sprzętu itd itp.
@Stragan: Ja wiem jak to działa :) Kombinują bo widocznie nie wiedza jak to rozsądnie zrobić albo szef działu reklamy im coś podpowiedział. Czasami podłączam te dziwolągi ludziom. Niedawno się trafił taki, co to maski przy ręcznej konfiguracji adresów IP nie zapamiętywał. Chyba to wada oprogramowania, bo wymienili na inną sztukę i jest dokładnie to samo. A do niedawna było okej.