Wpis z mikrobloga

@zjadacz_wyjadacz: Łap plusa, piszę dokładnie tak samo i dokładnie z takich samych powodów :P

@Kaczus2B: Zauważyłem że najczęściej na czytelność innych styli narzekają właśnie ludzie piszący Allmanem :P Choćby dlatego warto przestawić się na inny styl pisania - wtedy po pewnym czasie czytając dowolny kod nawet nie myślisz (ani nie zauważasz) jaki tam zastosowano "indent style".
@zajety_login: Pisałem w innych stylach (bo oszczędzało się dawniej każdą linijkę - jak ekran miał ograniczoną liczbę linii) I teraz właśnie z rozkoszą używam Allmana, bo jest czytelny, a miejsca na ekranie więcej niz na 20 linii.
@Kaczus2B: Nie napisałem nigdzie że Allman nie jest czytelny, wręcz przeciwnie - jeżeli nie jest najczytelniejszy, to na pewno jest jednym z czytelniejszym. Natomiast tak jak napisałem w poprzednim poście - z czysto praktycznego punktu widzenia (a nie z punktu widzenia czytelności) moim zdaniem lepiej jest pisać w innym, ponieważ wtedy coś takiego jak indent style jest po prostu ignorowane przez mózg i nie rzuca się w oczy podczas czytania cudzego