Wpis z mikrobloga

Budując stronę na podstawie layoutu w .psd co lepiej wybrać - HTML 5 Boilerplate, Bootstrap czy Foundation? Strona ma wykorzystywać kilka rzeczy jak modal, paginacja, sortowanie i wyszukiwanie i przede wszystkim być responsywna - inny layout na PC, tablecie i jeszcze inny na telefonie?

W czym uzyskam szybszy efekt i będzie to lepsze w tym wypadku?

#webdev #webdesign
  • 8
@michael94: @vibro_vagins: HTML&CSS poznawałem jak HTML5 nie był jeszcze popularny i na tym się zatrzymałem. Teraz mam taki mały projekt do nauki i myślę jak to zrobić, a narzędzi powstało tyle, że ciężko to naraz ogarnąć. Wezmę HTML 5 Boilerplate bo to praktycznie tylko szablon i wszystko sam napiszę, ale myślałem nad tymi frameworkami, bo mają już zaimplementowane fajne komponenty jak modal na przykład który będzie mi potrzebny.
@flamner: właśnie ogólnie zaczynam od wszystkiego i wczoraj kilka godzin ogarniałem gulpa żeby zrobić podstawową konfigurację. Wcześniej o tym słyszałem, ale nie używałem, a to zajebiste narzędzie, po zapisie każdego pliku od razu mam rezultat w przeglądarce, bardzo ułatwia pracę.

Teraz czytam o Bootstrapie, bo już nie tak dawno przepisałem jedną mini-stronkę na niego, żeby była responsywna, ale to tak totalnie na odwal i do końca nie wiedziałem co od czego
@Leniwiec1: sam rdw w bootstrapie jest bardzo prosty, często robię tak, że przy swoich projektach korzystam tylko z bootstrapowego grida, a resztę styluję sam, na początek możesz się posługiwać odpowiednimi klasami w htmlu, już wyjaśniam o co biega:
mamy coś takiego "col-md-6"
"col" - dodajemy wszędzie
"md" - tu określamy maksymalną szerokość ekranu, zdefiniowanych rozmiarów jest kilka xs, md, lg, a w bootstrapie4 jest jeszcze xl,tu masz wszystko rozpisane: http://getbootstrap.com/css/#grid-options
"6"