Wpis z mikrobloga

Nie wiem, czemu na tym portalu panuje taka moda na popieranie jedynego słusznego systemu. Naprawdę mireczki, staram się pojąć fenonem Windows Phone i przestać uznawać #bojowkawindowsphone za totalnie oderwanych od rzeczywistości fanatyków. Spędziłem już prawie rok z Lumią 930, obecnie najwydajniejszym telefonem z WP na rynku i nadal nie mogę pojąć jak można upierać się, że to coś jest fajne. Powiedzmy sobie szczerze: Windows Phone wygląda beznadziejnie, sprawia wrażenie, jakby Microsoft zatrudnił grafika z wypoku i kazał mu robić nowe grafiki po godzinach. Próbowałem przekonać się do tego systemu kilka razy, ale cholera, nie dam rady. Ten OS jest tragiczny. Owszem, WP się nie zacina, ale kurde, Samsung Monte też, a do tego w pełni obsługuje YouTube i ma możliwość zmiany jasności ekranu. Dlaczego więc nie polecamy Monte? A no tak, bo przecież WP to prężnie rozwijający się system, w nadchodzącym updacie dodadzą... no tak - obsługę aplikacji z Androida. Naprawdę, proszę o wytłumaczenie, bo staram się być obiektywny, a nie mogę. (,)

Picrel, żeby nikt mi nie zarzucił, iż nie miałem styczności ze sprzętem, a gadam.

#bojowkaios #bojowkaandroid #ios #android #telefony #czemumireczkilubiauposledzonysystem
iDaft - Nie wiem, czemu na tym portalu panuje taka moda na popieranie jedynego słuszn...

źródło: comment_z0Msg9Kcrb1SEqDnsyNf9vddjr1IqG2N.jpg

Pobierz
  • 65
@iDaft: Mam jako drugiego smartfona K&M z Windą na pokładzie. Specyfikacja sprzętu dużo niższa, niż Twojego, ale do systemu mogę się odnieść. Działa sprawnie, obsługuje się go łatwo, wygląda średnio. Dla mnie problemem jest brak apek i ekosystemu google, bo M$ w Polsce ze swoimi usługami leży i kwiczy. Jak faktycznie W. będzie obsługiwał apki z Androida to będzie bomba, bo to co jest w sklepie M$ to więcej niż żenada.
Jak na razie niczego sie nie dowiedziałem


@iDaft: szybkość działania - nie potrzeba potwora żeby oprogramowanie działało stabilnie,
wygląd - byłem negatywnie nastawiony do kafelków przed zakupem Lumii 920, ale przekonałem się do nich i sobie chwalę,
wygoda - niestety, ale martwi mnie to co widzę w WP 10 (gówniany hamburger menu), w WP 8.1 podoba mi się, że nie muszę sięgać kciukiem go lewego górnego menu żeby się gdzieś dostać.
@ZmutowanaFrytkownica: posiadam HTC One (Andek 5.0.2) i Lumię 1520. Na korzyść Lumii przemawia czas pracy na baterii i stabilność (aparat i wielkość ekranu ale to nie jest kwestia systemu, a przynajmniej nie do końca). Mówiąc inaczej - wszystko działa jak należy, dlatego moim podstawowym telefonem jest 1520 nie One.
@ZmutowanaFrytkownica: Wybacz, ale dalej nie rozumiem. Większość Twoich argumentów to dywagacje na temat wydajności przy słabych telefonach, natomiast mnie nie obchodzą słabe telefon, bo ciekaw jestem jaki sens zachwalania tego systemu we flagowcach, gdzie obojętnie czy iOS, czy Android, każdy chodzi płynnie. To wszystko, co wymieniasz - mam na ajfonie, a patent z wszystkim dostępnym pod jednym palcem w japcoku jest jeszcze lepszy (po dwukrotnym kliknięciu home button)
iDaft - @ZmutowanaFrytkownica: Wybacz, ale dalej nie rozumiem. Większość Twoich argum...

źródło: comment_PnnbDDBIQcCtMcBJPk0t36udaGDBA15M.jpg

Pobierz
@HaHard: Sam kiedyś chciałem kupić L1520, strasznie ogólnie jarał mnie aparat, rownież w L1020. Wyższe Lumie ogólnie sa bardzo fajnymi telefonami, L930 ma ekstra aparat i ekran, ale wszystko to psuje system - tak zachwalany na mirko.
patent z wszystkim dostępnym pod jednym palcem w japcoku jest jeszcze lepszy (po dwukrotnym kliknięciu home button)


@iDaft: nie jest lepszy. Dla mnie bardziej intuicyjne jest umieszczenie paska adresu w przeglądarce na dole, ustawień w liście rozwijanej od dołu czy przesunięcie ekranu w prawo żeby mieć dostęp do albumów. Jest to prostsze od tego rozwiązania. Niestety, ale MS #!$%@?ł z hamburgerem i ta sama opcja o której wspominasz będzie w WP
@ZmutowanaFrytkownica: A mi właśnie ten adres u dołu strasznie przeszkadza, telefon trzymam przeważnie tak, ze na wysokości oczu jest klawiatura, wiec lepiej mieć większa przestrzeń u dołu ekranu, a nie u góry. Mówisz o tym, ze fajnie, iż Twoja L640 jest jak L930, ale spójrz na to z drugiej strony. Skoro w dużo droższym modelu mam to samo, co w tańszym, to jaki to ma sens? Samsung dodaje w większych modelach