Wpis z mikrobloga

Takie spostrzeżenie nt. Biedronki.
Pamiętam, że jeszcze z 15 lat temu nikt się przyznawał, że chodzi do Biedronki. Był to sklep dla biedoty.
Jakieś 7 lat temu tak w okolicach kryzysu ludzie zaczęli się przyznawać że jednak robią zakupy w Biedro tłumacząc że jednak są tam fajne i niedrogie produkty.
Dzisiaj zajeżdżam na parking pod Biedronką i zaparkowałem miedzy BMW X6 a Mustangiem.( ͡° ͜ʖ ͡°)

#biedronka #zakupy #ekonomia
Pobierz Enricco - Takie spostrzeżenie nt. Biedronki.
Pamiętam, że jeszcze z 15 lat temu nikt...
źródło: comment_NatQJmXgi4lKudsMT3oqMOlifJvOqJk8.jpg
  • 16
@Enricco: kiedyś naprawdę te sklepy wyglądały tragicznie, i towar był piątej jakości... Ale jako że w Polsce dużo biednych ludzi to tak czy siak tam kupowali, sieć się rozrosła i żeby trafić do szerszego grona poprawili jakość produktów pozostając przy niskich cenach. Obecnie to mój ulubiony market.
@Bambro: Ze względu że mieszkam obok biedronki to kiedyś tylko tam robiłem zakupy. Jednakże jakieś 2-3 lata temu zauważyłem, że za tą samą kasę mam coraz mniej w reklamówce. Z racji tego że niedaleko postawili mi Auchan to przeniosłem się tam.
@Enricco: to raczej spadek wartości nabywczej pieniądza niż realne podniesienie cen, jak benzyna drożeje kilkukrotnie trudno oczekiwać żeby inne rzeczy nie drożały. Ja różnicy nie czuję, co prawda Auchana nigdzie w pobliżu nie mam, ale mam inne wielkie markety typu Tesco, Real, Carrefour czy Kaufland i pod względem jakość/cena biedra wygrywa.
@Enricco: Tez widuję takie auta na parkingu biedronki, nawet wtedy kiedy niedawno była w przebudowie i była nieczynna. Także tego ... biedronka ma fajne parkingi często w scislym centrum ( ͡º ͜ʖ͡º)