Wpis z mikrobloga

Ostatnio dowiedziałem się, że kanon Gwiezdnych Wojen został zresetowany po przejęciu przez Disney (rychło w czas...). Od tego czasu co jakiś czas nachodzi mnie myślenie o tym co się pozmieniało, dlaczego, po co itd. No i teraz naszło mnie, że raczej marne szanse, że w VII części zobaczymy Leię wywijającą mieczem świetlnym. W starym kanonie okazało się, że podobnie jak Luke ma całkiem dużą moc, więc ją wyszkolił do tego stopnia, że była go w stanie pokonać. A teraz? Z zwiastunów raczej można wywnioskować, że jest związana z wojskiem, ale bez mocy. Szkoda, bo takie ładne, amerykańskie.
#starwars
  • 7
@biczek: Widzisz, Jade w kanonie już nie ma. Nie "matka i ojciec", tylko "ojciec i siostra" :) Posiadanie "mocy" nie jest czymś wyjątkowym, ogrom istot posiadało moc. Problem w tym, że część albo jej nie kontrolowała na własny użytek, tylko nieświadomie. Po wyszkoleniu też nie wszyscy zostawali Jedi (próby w Zakonie i te sprawy). Co do Lei to w zwiastuna prawdopodobnie pojawia się jej ręka, która odbiera miecz świetny od jakiegoś
@kfasu: z Czułim ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@radar42: Panie, po to kanon zawęźili coby takich teorii nie było, bo się troszkę rozrósł ( xD ) I nie mieliby już wcale wolnej ręki co do kreowania filmowych historii.

A co do rebootu/zawężania kanonu to trzeba hejtować Age of Sigmar a nie starwarsy ;)
@biczek: nie hejtuję, ale niestety jestem świadomy, że część historii pójdzie w zapomnienie. Fajnie jakby go skroili w części, np. wywalili Starą Republikę (10000 lat i zero postępu technologicznego), ale takiego Bane'a mogliby zostawić. Czy jednak nie było tak, że uniwersum rozrastało się pod kontrolą Lucasfilm? Bo przecież historia np. z Star Wars: The Force Unleashed wypadła z kanonu na długo przed Disneyem. Zatem to nie była chyba samowolka.
@radar42: Ale to już by było hurr durr co wywalili co zostawili. Wiele rzeczy było kanonicznych, ale niektóre przekomiczne xD Imperatora to chyba jeszcze ze dwa razy zabijali w komiksach xD