Wpis z mikrobloga

Na pewno słyszeliście o tym filmie.. dziwi mnie brak dyskusji na wykopie.
Nawet jeżeli to żart, to dość ciekawy. Zakodowane i ukryte przekazy są chyba w każdej klatce.

Dla tych którzy nie znają tego:
Tytuł filmu po odkodowaniu z binarnego oznacza "Muerte" czyli śmierć.
Opis filmu po odkodowaniu z binarnego oznacza "Pozostał wam rok, lub mniej" (po hiszp.)
W filmie, w jednej z klatek zakodowane są koordynaty białego domu.
Postać morsem (lampka na ręce) wysyła komunikat REDLIPSLIKETENTH, co jest anagramem dla "kill the president".
Film ponoć dostał się w ręce jakiegoś szwedzkiego blogera/dziennikarza twórcy strony GadgetZZ, który dostał DVD pocztą z Polski. (nadawca anonimowy).
Film nie tylko został wysłany z naszego kraju, ale również tu nakręcony! W opuszczonym szpitalu psychiatrycznym w Otwocku. Szpital Zofiówka.
Najciekawsze na koniec: Dzwiek analizowany spektrografem ukazuje na wstępie napis: "you're already dead", a później obrazy zmasakrowanych ciał.
Warto dodać, że wiele rzeczy nie zostało odkodowanych.

Co myślicie o tym? Media zagraniczne mocno się tym interesują.

#youtube #film #tajemnica #ciekawostki
2822 - Na pewno słyszeliście o tym filmie.. dziwi mnie brak dyskusji na wykopie.
Naw...
  • 40
@2822:
Na reddicie jest cały wątek, w którym wszystko przeanalizowali - od rozkodowania szyfrów zawartych w filmie i ścieżce dzwiękowej, po różne teorie, filozofie, miejsca które mogłyby pasować do całości. Nie udało się złamac kilku szyfrów - zarówno z filmiku jak i ze ścieżki dzwiekowej. Wątek chyba powoli tam umiera

https://www.reddit.com/r/creepy/comments/3ongx1/this_creepy_puzzle_arrived_in_our_mail/?sort=confidence od góry macie to co udało się rozwiązać
@plemo: Kurczę. Dzięki! ()
Ciekawią mnie tego typu prace/projekty, ale sam raczej nie dałbym rady wszystkiego odkodować i znaleźć, więc lubię poczytać.