•  

Napiszę wam - na swoim przykładzie - jak upychanie wszędzie teraz APLIKACJI MOBILNYCH w nieprzemyślany sposób działa na niekorzyść firmy zamiast pomagać.

Z taxi korzystam 1-2 w miesiącu. Od wielu lat z tej samej dużej (a może największej w mieście) korporacji.
    - Szybki dojazd (nigdy nie czekałem dłużej niż 3-5 minut jak zamawiałem pod dom niezależnie czy była to 6 rano czy 23 w sobotę - 2km dalej jest szpital i tam zawsze czai się trochę taxi z tej firmy.
    - dobra cena za km
    - samochody przeważnie wyższej klasy.

No nic więcej nie potrzeba. Po co zmieniać coś co jest dobre. Kilka dni temu zadzwoniła do mnie mama żebym zamówił jej taksówkę bo jest w centrum a musi pilnie wrócić do domu. No to zamówiłem jej taxi z "mojej" firmy. Przy okazji następnej rozmowy mama powiedziała mi że szybciej by dojechała komunikacją miejską niż tą taxi bo tak długo czekała na nią. Pomyślałem sobie - o co chodzi przecież zawsze dojeżdżali w moment zwłaszcza że to duża korporacja więc i kierowców dużo.

A teraz do meritum ( ͡° ͜ʖ ͡°) Wczoraj wpadł kumpel wychylaliśmy kilka piw bo w końcu wolne to co sobie żałować. I jak wyszedł przypomniało mi się że na jutro (tzn dziś) mam wizytę u dentysty na 7:45. No trudno - wezmę taxi. Pomyślałem że dojechałbym tam w 10-15 minut to wyszedłem z domu 7:25 i dzwonię po taxi. Czekam, czekaaaaaaam, czeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeekam. Już szukałem w komórce numer jakiejś innej korporacji, ale widzę jedzie taxi - czekałem 25 minut. DWADZIEŚCIA PIĘĆ. Wsiadam do taxi z przodu, zamawiam kurs, jedziemy. W taxi tej sieci widzę nowość - tablet na środku i uruchomiona jakaś dedykowana firmowa aplikacja. Po chwili sygnał dźwiękowy i wyskakuje na niej alert coś w stylu "Zgłoszenie nr XXX ul. Mirkowa 21323 i dwie opcję do wyboru "Biorę kurs" "Nie mogę". Janusz z którym jechałem słysząc ten dźwięk zgłoszenia dosłownie w ułamku sekundy klikał "Biorę kurs" . Przez te 12 minut jazdy skolejkował sobie 3 osoby - ta ostatnia poczeka pewnie godzinę na swój kurs xD A inne taksówki z korpo stojo bo Janusz na pałę bierze wszystko co wyskoczy.

Zastanawiam się ilu klientów straci firma zanim jakiś geniusz usprawni tą aplikację (chociażby limit ilości przyjętych zgłoszeń do realizacji albo wyświetlanie propozycji kursu tylko taksówką które są w okolicy zgłoszenia [bo zakładam że tego nie ma - jedno ze zgłoszeń było z drugiej strony miasta]. Dwóch [mnie i moją mamę] już straciła...

#januszebiznesu #taxi #taxicoolstory #oswiadczenie #gorzkiezale #aplikacjemobilne #android

Gorące dyskusje ostatnie 12h

• odpowiedzi (22)

Z racji tego, że na pewno macie już dość wszystkich wpisów o wykop party robię #rozdajo - jeden z breloków ze zdjęcia do wylosowania dzisiaj do 18 - wysyłka na mnie, tylko patosteamy nie biorą udziału - kij wam (celowo z małej litery #pdk) w oko dzbany.

Ogarnąłem już miejsce do spania w Poznaniu, w tym tygodniu czeka mnie jeszcze dokończenie ok 200 breloków, gotowy na #wy ( ͡° ͜ʖ ͡°) Cały czas jestem ciekawy jak wielką improwizacją będzie moje stanowisko :>

Kto jedzie na wykop party? A może jakieś mirki z #wroclaw się pojawią? Bardzo możliwe, że będę mieć 2-3 miejsca w aucie, chociaż dopiero w czwartek będę wiedzieć czy jadą ze mną znajomi czy nie. Jeśli nie pojadą, chętnie kogoś podrzucę z Wrocławia - całe zawodowe życie jeździłem sam, ileż można.

PS: tak, kiedyś rozwoziłem Wam bułki wędliny itd. xD

#rozkminkrzaka #dziendobry #rozdajo #tworczoscwlasna #handmade
    pokaż całość

odpowiedzi (44)

Kiedy jakiś 17 latek tłumaczy dorosłej osobie dlaczego facet ją zdradził xD

#heheszki #seks #zdrada

odpowiedzi (53)