Wpis z mikrobloga

Pod koniec lat 90 zostałem ekspertem Centrum Adama Smitha, jednocześnie wykonując praktykę prawniczą (w międzyczasie zdałem egzamin radcowski). Z CAS odszedłem latem 2003r. i wraz z kilkoma osobami założyłem Instytut Sobieskiego. Powód odejścia – CAS koncentrował się na problematyce podatków i składek. To za mało, przecież rządzenie krajem obejmuje też transport, edukację, zdrowie publiczne, strategie przemysłową kraju, politykę zagraniczną. Na zbyt wiele pytań CAS odpowiadał: niskie podatki. Co myślicie o upadku kolei? ”Przede wszystkim niskie podatki”.


https://web.facebook.com/permalink.php?story_fbid=973010936093909&id=212338865494457

Nowy minister finansów Paweł Szałamacha masakruje Centrum im. Adama Smitha ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#4konserwy #neuropa #polityka #szalamacha #panstwo #cas #ekonomia
  • 14
@SirBlake: Trudno koncentrować się problematyce rozwiązań systemowych skoro CAS postuluję neoliberalizm czyli likwidacja większości usług państwowych, widać że Pan Szałamacha nie rozumie idei tego pojęcia. To ludzie którzy dzięki niskim podatkom mają więcej zarabiać a produkty nisko-opodatkowane które kupują mają być tańsze. Nagłe bogacenie się społeczeństw ma skutkować korzystaniem z usług prywatnych a nie państwowych jak jest to dziś.
To obywatel ma o siebie dbać a nie państwo o obywatela.
@Kamill: to nie masakracja. Nauczcie sie uzywac tego slowa. Zwyczajnie cos napisal i tyle... nie zgadzam sie z toba! Ale cie zmasakrowalem! No chyba nie... co nie?
Miałem okazje poznać osobiście, uczciwa i kompetentna osoba.


@SirBlake: raczej - sprawia wrażenie uczciwej i kompetentnej, szkoda tylko, że (korzystając wykopowego słownika) jej kompetencja była masakrowana w sądach... komentatorzy i internety zachwycają się np. walką z TP S.A., a jak sprawy szły do sądu to UKE i Pani Prezes zaliczała porażki, co kosztowało budżet sporo $$$ w kosztach procesowych