•  

pokaż spoiler #strzelnica #strzelectwo #bron

No to jestem po pierwszym strzelaniu. Dzisiaj rano wybierałem strzelnicę i dzięki pomocy @BrzydkiBurak wybrałem ZKS przy ulicy Marymocnkiej 42 (#Warszawa). Wołam też @contraband, bo był zainteresowany moim "pierwszym razem" :P. Odbyło się to tak:

1. Wbita na recepcję, przedstawienie się i krótki wstęp o tym, że "ja od buraka z jutuba" ( ͡° ͜ʖ ͡°). Pani porozumiewawczym uśmiechem poprosiła o dowód i wybór amunicji. Poprosiłem o 9mm (minimalna liczba to 25 i uważam, że wystarczy na pierwsze strzelanie) i o 40 sztuk amunicji. Zapłaciłem 80zł i wziąłem 3 tarcze. To jedyne wykonane przeze mnie opłaty na strzelnicy.
    2. Zgodnie z instrukcją udałem się z tarczami i paragonem na tor 25-metrowy. Strzelałem w do tarcz umieszczonych w połowie toru, więc chyba 12,5m, ale nie jestem pewien.
    3. Powiedziałem pani instruktor, że jestem pierwszy raz i że chciałbym postrzelać z glocka przekazując paragon na 40 sztuk amunicji. Po chwili byłem już na torze, przede mną leżał glock, pudełko z amunicją, okulary, a w ręku trzymałem tarczę.
    4. Po krótkim wstępie na temat regulaminu, instruktor omówiła mi działanie pistoletu, powiedziała czego nie robić, jak trzymać dłonie i jak obsługiwać spust.
    5. Tarcza powieszona, można strzelać :)

Pierwsze 5 strzałów na rozgrzewkę oddałem do pierwszej tarczy. Pani myślała, że nic nie trafiłem, więc poszliśmy obejrzeć tarczę, a tam wszystko w czarnym polu. Dostałem pochwałę, że ładnie strzelam (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■) - wynik to 39/50

źródło: i.imgur.com