•  

  6 339 - 1 = 6 338

  Tytuł: Złe miejsce
  Autor: Dean Koontz
  Gatunek: thriller z elementami fantastyki
  ★★★★★★☆☆☆☆

  Opis z lubimyczytac.pl

  Frank Pollard boi się zasnąć. Każdego ranka budzi się w nieznanym sobie miejscu, nie pamiętając niczego poza imieniem i nazwiskiem, dosłownie niczego z własnej przeszłości. Jedno tylko wie ponad wszelką wątpliwość - ściga go jakiś osobnik obdarzony nadludzka mocą.

  O autorze słyszałam wiele dobrego w kwestii pisania horrorów. Tą książką mnie niestety nie przekonał, poza tym dla mnie to nie horror. Nie spodziewałam się też tak wielu fantastycznych elementów, których w horrorach/thrillerach raczej nie lubię. Sama książka co prawda zła nie jest, ma momenty, kiedy naprawdę chce się koniecznie czytać dalej, by wiedzieć co będzie, ale tak generalnie z butów nie wyrywa. Poza tymi momentami czytało mi się czasem dosyć ciężko, szczególnie początek. Sporo rozdziałów to blok tekstu bez żadnych dialogów i faktycznej akcji, co bywa męczące. Gwiazdka więcej za kreację rodziny Pollardów - matkę, Cukierka i sióstr. No i historię za tym stojącą.

  #bookmeter

  źródło: s.lubimyczytac.pl

  +: K....o, norbi111 +4 innych
  •  

   @Jainapl: Od tej książki zacząłem przygodę z Koontzem. Podobała się. Potem było jeszcze parę, ale zaczęły nudzić. Co jak co Koontz pisze ciekawie, ma dobre pomysły, ale jest niestety przewidywalny... jako przerywnik, od czasu do czasu, całkiem dobry.

  •  

   @Leel00: @Jainapl: zaczytywałam się Koontzem w gimbazie, "Złe miejsce" to jedna z pierwszych książek tego autora, które przeczytałam (i "Opiekunowie") i byłam zachwycona. Teraz pewnie wydawałyby mi się wszystkie na jedno kopyto, z naciąganą fabułą i miałkie, ale mam ogromny sentyment do tego autora. Od siebie polecam wspomnianych Opiekunów i Szepty (aczkolwiek po tylu latach nie jestem w stanie potwierdzić na 100%, że były fajne).

   +: Leel00

Gorące dyskusje ostatnie 12h

 • odpowiedzi (8)

 • avatar

  XD Kraken zaistniał w sieci #mecz #reprezentacja

  . . . kliknij, aby rozwinąć obrazek . . .

  odpowiedzi (14)

 • avatar

  Włodarczyk o aferze premiowej LINK :

  Część zawodników chciała podziału ze względu na udział minutowy w meczach. Jak słyszymy z kilku źródeł wewnątrz drużyny, takiej opcji sprzeciwił się jednak Robert Lewandowski. Wbrew pojawiającym się informacjom, kapitan przekonywał do solidarnego podziału z uwzględnieniem zawodników rezerwowych, a nie w oparciu o rozegrane minuty.

  Wypracowana propozycja drużyny zakładała również, że 10 procent premii miałoby trafić do sztabu. W trakcie spotkania z zawodnikami trener powiedział, że chciałby aby sztab otrzymał 20 procent. W rozmowach aktywnie uczestniczył też asystent trenera, Kamil Potrykus

  Znacznie bardziej istotnym punktem jest natomiast fakt, że premia miała zostać wypłacona z pominięciem PZPN - bezpośrednio do piłkarzy i sztabu szkoleniowego - na co wściekł się prezes federacji, Cezary Kulesza. Premia stała się przyczyną ostrego wewnętrznego konfliktu.

  Czyli co, wiejski głupek Kulesza, pazerny na cudze pieniążki wyniósł sprawę do mediów, bo z premii od pinokia nic mu nie skapnęło?

  #pilkanozna #reprezentacja #mecz #mundial #pzpn #ms2022
  pokaż całość

  . . . kliknij, aby rozwinąć obrazek . . .

  odpowiedzi (19)