Wpis z mikrobloga

Zamowilam paczkę z USA. Wysłali 2.11, poszła dhl global express. 13 listopada dotarła juz do Polski i od tej pory cisza. DHL mowi ze dostarczy go poczta polska, wiec dzwonie do PP. Pani mówi ze nie mają. takiej paczki w systemie i w ogóle to nie jest numer PP. Podsumowując: nikt nie jest w stanie powiedzieć mi gdzie jest paczka. Co robić?
#poczta #kurier #paczka #cargo #dhl #help
  • 6
@the_Duchess: Jeżeli umowę przewozu zawarłaś z DHL, to pałuj DHL. To ich obowiązkiem jest, żeby dostarczyć paczkę do ciebie, ewentualnie wskazać konkretnie komu i kiedy przekazali ją do dostarczenia. Jeśli faktycznie przekazali paczkę PP, to poproś o jakiś namacalny dowód i uderzaj do PP.
@ripp1337: tak, tylko że US Post ma podpisana dhl global mail umowę na transfer za granice. DHL ten kurierski to podobno cos innego niż ten global mail, który nawet nie ma swojego oddziału w Polsce. W polskim DHL-u nie wykrywa paczki, u Amerykanów pokazuje ze od 13.11 jest w Warszawce. Amerykanie każą kontaktowac sie z polskim oddzialem, ktory mowi ze nic nie moze zrobic. OFC jak zawsze problem jest po polskiej
W Polsce odpowiednikiem i dostarczycielem US post jest poczta polska, która podobno nie dostała w ogóle tej paczki (bo twierdzą ze dhl global z usa powinien podać mi nr paczki w systemie pp)
@lucku: pewnie teraz niewiele już pomogę, ale paczka przyszła po prawie 2 miesiącach, przyniesiona przez listonosza. Okazuje się, że po przekroczeniu granicy, została nadana jako... zwykły list ekonomiczny, nierejestrowany. Czyli w tym momencie ślad może po niej zaginąć.
@the_Duchess: u mnie paczka została wysłana drugi raz i tym razem przyszła, trafiając prosto do skrzynki pocztowej więc pewnie też wysłali ją jakimś plebejskim listem. Ciekawe czy przyjdzie drugi raz XD