Wpis z mikrobloga

Meizu MX5 32 GB

http://www.aliexpress.com/item/Original-Meizu-MX5-Mobile-Phone-3GB-RAM-16GB-ROM-4G-Android-5-0-20-7MP-Camera/32391801955.html

Cena: 307$ + 285,59 VAT z opłatą pocztową = 1484,59

Zamowiony 26.10, wysłany po tygodniu, po spędzeniu 4 dni w celnym odebrany 24.11

Ocena 11/10.

AnTuTu Benchmark: 48000

Nie będę wypisywał podzespołów bo są bardzo podobne do Xiaomi RedMi Note 2. Zresztą specyfilkacja jest w internetach.

Jednak w tym telefonie znajduje sie aparat 21 pixeli pozwalający nagrywać filmy w slow motion czy w rozdzielczości 4K.

Obsługuje 2 karty nanosim 4G.

Posiada czytnik lini papilarnych który jest szybszy od tego w iPhone 6.

Posiada obsługę szybkiego ładowania gdzie do 50% ładuje się w pół godziny chyba grin emoticon

Najlepszym jak dla mnie jest nakładka flyme os. Nie mamy 3 przycisków jak w większości telefonów z androidem tylko jeden. Przycisk home jest fizyczny i dotykowy. Gdy go dotkniemy wtedy telefon używa funkcji "cofnij". gdy go wciśniemy to telefon wychodzi całkowicie do pulpitu. Używa się tego zajebiście funkcjonalnie i jak ktoś miał iPhone to jest to w działaniu ulepszony iPhone ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Wgrany był ROM flyme 4.5.1.1 gdzie był język polski. Jednak zrobiłem aktualizację do najnowszego flyme 5.1.1.0A (telefon wygląda jeszcze ładniej, zmieniła się klawiatura) i języka polskiego nie ma. Nie potrzebuję go :) Usługi google oraz sklep play działa, wszystko chodzi ultra szybko.

Telefon pomimo 5,5 calowego ekranu wygodnie się trzyma i sprawia wrażenie mniejszego. Lenovo K3 w dłoni to przy meizu mx5 niezły klocek.

Niestety liczyłem na ominięcie VATu jednak Chińczyk mnie okłamał i na paczce nie było żadnych informacji o zawartości przez co pewnie zatrzymali.

Jeżeli ktoś by chciał ten czarny kolorek to sprzedaję go za tyle za ile go kupiłem z VATem a sobie zamawiam białą wersję z xiaomiforsale bo kosztuje aktualnie 315 euro = 1355 zł.

Jak będę miał czas do dodam jakieś fotki i zdjęcia nim kręcone. Wrzucę na google drive żeby nie straciła się jakość :) Będą w komentarzach.

Dobrą recenzję zrobił @Pirzu także jak ktoś jest zainteresowany tym telefonem to może sobie zobaczyć. Jednak teraz na flyme 5.1.1.0A trochę inaczej telefon wygląda :)

#itemyzchin #meizu
Pobierz crystalmephedron - Meizu MX5 32 GB

http://www.aliexpress.com/item/Original-Meizu-M...
źródło: comment_93sELfj8bVd8mqrpNonNrjXUUX9hzo0n.jpg
  • 10