•  

  Jak za prawo jazdy trzeba płacić wyrabiać je miesiąc 2 nauczyć jeździć, zdać egzamin, przejść badania lekarskie, to nikt nie płacze. Ale jak to samo trzeba zrobić z bronią tylko zapłacić 1k więcej i przeznaczyć trochę więcej czasu to dupa wszystkim krwawi

  I weź ktoś daj leki #korwin, bo mu się zlewaczyło już totalnie po chuju. Chce zbierać podpisy pod czymś czego nie ma. A kuce podpisujo.

  Jest ustawa do zmiany ale nie ta o broni i amunicji, bo ta nie jest zła, tylko ta o obronie koniecznej. I pomyślcie, kurwa, bo ciśniecie po #lewactwo, a ręce mi opadają jak widze że konserwy za którą się uważam mózgi powyłączali

  #4konserwy #korwin
  #bron

  +: t.....n, b.....n +2 innych
  •  

   @d__k: Pozwolenie na broń do obrony osobistej to koszt 2.5 tysiąca oraz 2 miesięcy starań?

  •  

   @robertx: to ok 2 tys i 6 mcy starań

   +: b.....n
  •  

   @robertx: do obrony osobistej to trochę chujowa opcja akurat, trochę jak oranie pod górkę

  •  

   @d__k: 6 miesięcy starań to nie to samo co 2 miesiące starań, prawda? I o jakim pozwoleniu w tym momencie piszesz, bo sam stwierdziłeś, że nie o pozwoleniu na użycie broni do obrony swojej osoby - a właśnie tego tyczy się cała akcja

   +: n.......5
  •  

   @robertx: ta akcja tyczy się nie wiadomo czego, bo projektu ustawy nie ma. Pisałem o sportowym. @robertx: przy czym 3 mce masz szkolenia + to co będziesz chodził na strzelnicę a teraz na serio - byłeś na strzelnicy? Wiesz jak strzelają ludzie którzy mają broń 2,3, 5 raz w rękach? mogą z odlagłości 10-15 m większą krzywdę wyrządzić otoczeniu niz napastnikowi. Dlatego imho 6 mcy to nie jest za mało, z pewnością nie powinny być to 2 mce.

   +: b.....n
  •  

   @robertx: poza tym nie wiem czemu mówisz o obronie własnej skoro na sportowym od zeszłego roku możesz nosić broń załadowaną przy sobie. do zmiany jest ustawa o obronie konieczne, żeby kat nie był ofiarą. A zmiana czasu oczekiwania na pozwolenie o miesiąc nie załatwi problemu bo dalej bedziemy bezbronni, tylko z kawałkiem żelaza za 5k w ręku, za którego użycie możemy iść siedzień.

  •  

   @d__k: Czyli, żeby móc kupić broń i używać jej do obrony siebie i swojej rodziny, muszę zapisać się do klubu strzeleckiego, po pół roku (wg Ciebie) dostanę pozwolenie na broń, którą będę mógł kupić za własne pieniądze, a którą w przypadku konfliktu zbrojnego na terenie naszego kraju, zarekwiruje mi żandarmeria wojskowa. Do tego muszę udawać, że faktycznie strzelectwo uprawiam, pojawiać się na zawodach itp, pomimo tego, że ta broń jest mi potrzebna nie do strzelania do celu, ale aby w razie potrzeby móc obronić swoją rodzinę przed kimś, kogo takie durne przepisy nie obowiązują. Ale nie, masz rację. Z naszym prawem w tej kwestii jest wszystko w porządku

   +: n.......5, gupilogin
  •  

   a którą w przypadku konfliktu zbrojnego na terenie naszego kraju, zarekwiruje mi żandarmeria wojskowa

   @robertx: masz takie samo prawdopodobieństwo tego jak to ze zarekwirują Ci samochód czy dom. Czy tego że Ciebie powołają.

   Do tego muszę udawać, że faktycznie strzelectwo uprawiam, pojawiać się na zawodach itp, pomimo tego, że ta broń jest mi potrzebna nie do strzelania do celu, ale aby w razie potrzeby móc obronić swoją rodzinę przed kimś, kogo takie durne przepisy nie obowiązują.

   @robertx: możesz nie pojawiać się na zawodach, ani nie uprawiać strzelectwa. Bullshit, nie znasz regulaminu PZSS-u i ustawy o broni i amunicji.

   A tak na zdrowy rozsądek: jak chcesz skutecznie obronić siębie i rodzinę bez zagrożenia dla otoczenia nie trzymając w ręku broni załóżmy przez kilka lat?

   Z naszym prawem w tej kwestii jest wszystko w porządku

   @robertx: Z tym którym Ci ktoś opowiadał może nie. Nie znam go. Z tym które obowiązuje, prawie wszystko jest ok.

   +: b.....n
  •  

   @d__k: Próbujesz mnie przekonać, że wszystko jest ok z naszym prawem, ponieważ żeby móc się bronić, wystarczy o - trochę przykombinować. Pozwolenia na broń do obrony własnej nie dostaniesz, ale do celów sportowych tak - więc to wg Ciebie jest ok. Żeby móc żyć normalnie trzeba kombinować na lewo i na prawo jak koń pod górkę - tak do tego przywykłeś, że jak ktoś chce zrobić cokolwiek, żeby to zmienić, to od razu mówisz, że nie trzeba i tak jak jest- jest w porządku...

   +: n.......5, gupilogin
  •  
   n.......5

   +1

   @d__k: Prawa jazdy nie wyrabiasz tylko jeśli pójdziesz do pracy w której będziesz jeździć samochodem. Żeby kupić sobie broń, muszę udawać, że jestem kolekcjonerem, zapisać się do stowarzyszenia itp. tak samo do celów sportowych. Ok. wtedy zdam egzamin, zrobię badania i mogę kupić sobie broń. Co nie zmienia faktu, że nie mam prawa wyrobić sobie pozwolenia, bo chcę mieć broń, chcę mieć możliwość obrony itp.

  •  

   Pozwolenia na broń do obrony własnej nie dostaniesz, ale do celów sportowych tak - więc to wg Ciebie jest ok

   @robertx: Chodzi Ci o to że masz coś napisane na papierku czy że coś działa? Co tu masz pod górkę? czytanie ze zrozumieniem? To taki tutorial

   Czytasz ustawę o broni i amunicji ZE ZROZUMIENIEM
   1 przeglądasz rodzaje pozwoleń
   2 wybierasz co chcesz robić z bronią z tego co zrozumiałem
   3 chcesz szybko dostać jak najszerszy arsenał broni z którą załadowaną będziesz mógł chodzić po mieście (odpada łowieckie, kolekcjonerskie)
   4 nie chcesz tracić czasu na chodzenie po strzelnicach i trening, więc egzamin musi być prosty, bo nie chcesz przecież spędzić roku na strzelnicy przygotowując się do policyjnego egzaminu który jest trudny i kosztowny(odpada Ci pozwolenie do obrony osobistej)
   5 patrzysz co zostało i widzisz, że wszystkie twoje warunki spełnia pozwolenie sportowe. Skoro ono Ci najbardziej odpowiada wybierasz tę ścieżkę

   KONIEC. Zaznacz gdzie kombinowałem. Wybacz ale prawo przy którym nie trzeba mysleć to maks dekalog a i nie do konca.

   Serio jak źle się czujesz z nazwą pozwolenia i tylko po to korwin zbiera tyle podpisów to pozdro. niech nie nazywa tego szerszym dostępem do broni, bo kombinuje.

  •  

   wyrobić sobie pozwolenia, bo chcę mieć broń

   @niemiec15: a jak inaczej wyobrażasz sobie kolekcjonowanie jak nie posiadanie broni?

   Prawa jazdy nie wyrabiasz tylko jeśli pójdziesz do pracy w której będziesz jeździć samochodem

   @niemiec15: Tu Cię zaskoczę sporo ludzi którzy nie mają własnego samochodu mają prawo jazdy bo a) zawsze może się przydać, w nagłej sytuacji, może kiedyś kupią samochód, a będą zbyt zagonieni żeby robić prawko. Muszę kupić swoj samochód, nie mogę jeździć tym ojca? Poza tym jak ktoś nie pracuje samochodem to już mu prawko nie potrzebne?

   Co nie zmienia faktu, że nie mam prawa wyrobić sobie pozwolenia, bo chcę mieć broń, chcę mieć możliwość obrony

   @niemiec15: Gratulacje, pierdolenie over 9k proszę się rozejść.

   Czytałeś ustawę o broni i amunicji?

  •  

   @d__k: Pięknie sam napisałeś, ile trzeba przejść kroków, żeby dostać broń. Czemu nie mogła być ona dostępna tak, jak w tym momencie broń czarno prochowa ? Idę do sklepu, daję kasę, sprzedawca daje mi broń. Koniec. Czarnoprochowce są cięższe w obsłudze od współczesnych broni, a są dostępne bez żadnych ograniczeń. Ludzie sobie krzywdy nie robią, nie biegają z nimi po ulicach szerząc postrach, nie używają jej do celów rabunkowych... Do tych w gruncie rzeczy bezpieczniejszych broni nowszej generacji z kolei dostęp się utrudnia tak bardzo, jak tylko się da. Gdzie sens gdzie logika... Ale zmieniać to? Nieee, po co, dobrze jest jak jest

   +: n.......5
  •  

   @robertx: kurwa stary serio czytanie ze zrozumieniem Cię przerosło?

   To Ci wytłumaczę. NIGDY NIE DAŁ BYM BRONI DO NOSZENIA PRZY SOBIE CZŁOWIEKOWI KTÓRY NIE POTRAFI STRZELAĆ BO PRÓBUJĄC OBRONIĆ SIEBIE MOŻE ZROBIĆ KRZYWDĘ SOBIE I POSTRONNYM.

   Przepraszam za zdanie złożone. Jak dla Ciebie te parę formalności które można wymienić w 1.5 minuty jest nie do przeskoczenia to znaczy że wcale nie chcesz mieć broni i jej nie potrzebujesz.

   Ludzie nie biegają z bronią czarnoprochową bo jest ona niebezpieczniejsza w obsłudze i pod względem ładowania bardzo jednorazowa plus jest mała świadomość społeczeństwa że mohą.

   Do tych w gruncie rzeczy bezpieczniejszych broni nowszej generacji z kolei dostęp się utrudnia tak bardzo, jak tylko się da.

   @robertx: KURWA MAĆ. W JAKI SPOSÓB i kolejny raz

   CZY CZYTAŁEŚ USTAWĘ O BRONI I AMUNICJI?

   +: b.....n
  •  

   @robertx: sory że capsy ale jak mojej 2 letniej chrześniaczce tłumaczę jakieś zdanie 4 raz to też je mówię wyraźniej, ale ona zazwyczaj po 3 razie załapuje

  •  

   Pięknie sam napisałeś, ile trzeba przejść kroków, żeby dostać broń

   @robertx: a wiesz ile trzeba kroków żeby kupić mieszkanie?, samochód?, wybudować dom? Pozwolenie na broń to easy peasy.

  •  

   Idę do sklepu, daję kasę, sprzedawca daje mi broń. Koniec.

   @robertx: a umiesz już strzelać? zarządzać magazynkami, usuwać zacięcia, czyścić itd?

  •  
   n.......5

   +2

   @d__k: "Prawa jazdy NIE wyrabiasz tylko jeśli..." właśnie o tym napisałem, prawko robisz sobie kiedy chcesz, bez podawania powodów. Po prostu, chcesz mieć prawko, robisz kurs, zdajesz egzamin, masz. Czytaj ze zrozumieniem zanim się do czegoś przywalisz.

   Posiadanie=kolekjonowanie?? skoro mam skodę fabię to znaczy, że jestem kolekcjonerem samochodów marki skoda?

   Chcę mieć broń, bez żadnego powodu. Takie moje widzimisię. Rozumiem, że muszę spełniać wymagania. Niekaralność, badania, egzamin. ok. Mogę iść do WPA i poprosić o wydanie pozwolenia?

  •  

   Takie moje widzimisię.

   @niemiec15: Nie sądzę żeby szybko dodali kategorię: bo tak. Jeśli nie chcesz robić pozwolenia to go nie rób, nikt Ci nie broni. Zdobycie pozwolenia nie jest trudne

   @robertx: @niemiec15: bardzo fajnie że walczycie, ale nie słuchajcie przystarego dziadzi któremu zależy na wszych głosach tylko posłuchajcie czego faktycznie potrzeba. Każdy rozgarnięty człowiek jest w stanie sobie załatwić broń z pozwoleniem za jakies 3k.

   Problem jest takie, że jak się tą bronią spróbuje obronić, to pójdzie siedzieć. I nie ma znaczenia czy to będzie armata czy kijek. I tu tkwi problem. A nie w tym ze nie możemy mieć broni ' bo tak kce' czy 'tak żeby iść od sklepu i kupić' Na chuj Ci broń jak druga ustawa Ci wiąże rękę w której ą trzymasz

  •  

   @d__k: Dom buduję, aby mieć gdzie mieszkać. Z mieszkaniem podobnie. Samochód to kwestia mojej wygody, oszczędności czasu itp. Broń - tą kupuję, aby móc się bronić przed złymi ludźmi. Prawo do tego jest niezbywalnym prawem człowieka, i zapewnia mi ją konstytucja. Nie stawiaj tego w jednym szeregu z wymienionymi wcześniej.

   Dla Twojej wiadomości - tak, potrafię strzelać, ładować magazynki, czyścić broń. W internecie nikt anonimowy nie jest więc więcej nie powiem, ale możesz mi zaufać, że pewne doświadczenie w tej kwestii mam. Na strzelnicy też czasem bywam. Nauczenie się w podstawowym stopniu obsługiwać bezpiecznie pistolet, to jest około godzina czasu. Niektórym, nawet mniej bystrym, takim co to ze zrozumieniem nawet czytać nie potrafią - przychodzi to nawet szybciej. Więc chrzanienie, że pół roku trzeba się uczyć, żeby samemu siebie nie zabić można włożyć między bajki....

   Dobry jest argument "NIGDY NIE DAŁ BYM BRONI DO NOSZENIA PRZY SOBIE CZŁOWIEKOWI KTÓRY NIE POTRAFI STRZELAĆ BO PRÓBUJĄC OBRONIĆ SIEBIE MOŻE ZROBIĆ KRZYWDĘ SOBIE I POSTRONNYM.". Na prawdę dobry - mając do wyboru umrzeć,bądź dopuścić do śmierci niewinnych, zostać zgwałconą (raczej w przypadku kobiet) - bo tylko w takich sytuacjach powinno się broni używać moim zdaniem, ALBO spróbować się przed tym obronić, Ty decydujesz umrzeć od razu. Bo po co. Bo może ja sobie krzywdę tym pistoletem zrobię, nie, lepiej, żeby to ten miły pan z kałachem na którego nie musiał nawet mieć pozwolenia mnie zastrzelił... Ale zaraz zaraz! A co jeżeli on tego kałacha nie umie obsługiwać? Przecież nie przeszedł szkolenia 6 miesięcznego, nie ma testów psychicznych....A MOŻE NAWET JEST KARANY!?

   Jaja jakieś ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   @robertx: jakie masz pozwolenie z ciekawości

  •  

   @d__k: > W internecie nikt anonimowy nie jest więc więcej nie powiem, ale możesz mi zaufać, że pewne doświadczenie w tej kwestii mam.

   więc więcej nie powiem

   kurwa stary serio czytanie ze zrozumieniem Cię przerosło?