Wpis z mikrobloga

Kolejny konik wykonany ołówkami. W końcu kupiłam ołówki różnego stopnia miękkości, ale jeszcze muszę się nauczyć ich dobrze używać ( ͡° ʖ̯ ͡°) Jak znajdę jakiś tutorial dotyczący cieniowania takimi ołówkami i korzystania z nich to go wstawię, żeby każdy mógł skorzystać. Wstępny zarys wykonałam ołówkiem H2, bo tworzy on delikatną, szarą kreskę. Później już cieniowanie, grzywa i ogon ołówkami od B do B6. Chętnie wysłucham przydatnych podpowiedzi i wskazówek od was :)
#kodiarysuje #rysujzwykopem #rysunek #tworczoscwlasna #konie
Pobierz Kodia - Kolejny konik wykonany ołówkami. W końcu kupiłam ołówki różnego stopnia miękk...
źródło: comment_x9Nr5r59aU1fw5V8ZSraom3BtufuWJl1.jpg
  • 21
@Kodia: Teraz kup lepszy papier. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ciemne miejsca wyglądają najlepiej, pozostałą część nie ma w ogóle cieniowania. Najgorzej to wygląda na włosach. Czas się powoli w to zagłębić, tak samo jak w detale. Co do proporcji i takich tam to się nie wypowiem bo na koniach się nie znam, taki grubasek chyba z niego.

Co do tutoriali to polecam deviantart, jest tam tego masa:
@sohee: no właśnie włosy... Kilka razy ścierałam, poprawiałam aż w końcu zostawiłam z efektem, który mnie nie zadowala ( ͡° ʖ̯ ͡°) pierwszy raz korzystałam z różnych ołówków więc ta praca to taki kompletny eksperyment. Muszę jeszcze duuużo ćwiczyć. Na pewno skorzystam z tutoriali na deviantart :) dziękuję za podpowiedź i krytykę :D to zawsze motywuje i pokazuje co jeszcze trzeba poprawić :)
@Kodia: Ale serio jeśli rysujesz na najtańszym papierze do drukarki to zamień go np. na jakiś fajny szkicownik. Nie jest to wielka kwota a odczujesz różnicę, również przy wymazywaniu. Brałabym gramaturę min. 120.
@Kodia: Ogólnie sylwetka ci dość ładnie wyszła, ale włosy zarówno na grzywie jak i ogonie jakby wycięte z innego rysunku i wklejone do tego. :D

@sohee: patrzyłam na allegro i jeszcze taniej można :) tam chyba 12 zł za szkicownik 100 kartek, gramatura 120g. Nie ukrywam, że muszę oszczędniej ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@Ayano: Dziękuję :) Oj tak... Ogon i grzywa w tym obrazku to zmora ( ͡° ʖ̯ ͡°) zaraz chyba spróbuję poprawić to (po raz kolejny XD) Może mocniej ołówek docisnąć...
@Kodia: Lepiej ale dalej nie to, jest zbyt jednolita - nie wiadomo skąd pada światło. W tej kwestii możesz zobaczyć na tutoriale do ludzkich włosów, zasada jest ta sama.
@Kodia: Nie trzeba tego robic, przyciemnij dół. Lepiej nie zostawiać zbyt dużych płaszczyzn białych. Tak naprawde to każdy fragment jego ciała ma jakis kolor i za pomocą ołówka da się to pokazać. :-)