Wpis z mikrobloga

#jedrzejopowiada #arabiasaudyjska #arabia #podroze #ciekawostki

Bardzo mnie ucieszyło jak wczoraj trochę ludzi chciało posłuchać o Arabii. Więc zaczynamy.

Aby się dostać do Arabii potrzebny jest nam oczywiście paszport, ale też i wiza. I tu już zaczynają się problemy, bo żeby dostać wizę musisz mieć zaproszenie od Saudyjczyka lub Saudyjskiej firmy. Więc na wakacje nie da rady tam pojechać.

Jak już mamy zaproszenie, to wcale nie znaczy, że się tam dostaniemy ( ͡° ͜ʖ ͡°) Wizę dostajemy od ambasadora i jak szybko ją dostaniemy, zależy od tego jaki ma on danego dnia humor. Za pierwszym razem jak jechałem, czekaliśmy 2 tygodnie na wizę.

Na szczęście jak już mamy wizę to o połączenie do Arabii, wcale nie jest tak trudno, bo z Polski mamy tylko jedną przesiadkę. Ja osobiście leciałem raz przez Ateny, a za drugim razem przez Paryż. Alkohol na pokładzie samolotu można dostać póki nie przekroczymy powietrznej granicy Arabii.

Lot liniami Saudi Airlines był długi (7h Paryż-Riyadh), ale przynajmniej można było pooglądać sobie filmy. Pomimo lotu klasą ekonomiczną miejsca były szerokie i dało się "wyciągnąć nogi".

Po wylądowaniu w Arabii, jesteśmy dzieleni na 2 grupki. Ludzi którzy już kiedyś byli w Arabii i Ci którzy są pierwszy raz. Kontrola paszportowa dla tych pierwszych jest nie szczegółowa, a dla tych drugich czytają do kiedy masz wizę. Ogólnie wszytko trwa długo zgodnie z arabską zasadą, nie ma co się śpieszyć przecież i tak wszytko przykryje piasek.

Oczywiście po wylądowaniu nie można robić zdjęć dlatego zdjęcie dzisiaj jest z wnętrza samolotu. Grozi za to nam grzywna i miesiąc więzienia. Ale w drugą stronę to nie działa. Za pierwszym razem jak byłem osoba która sprawdzała mi paszport robiła sobie z nim selfie swoim złotym iPhonem ( ͡ ͜ʖ ͡)

Po kontroli odbieramy bagaż co trwa tyle co na zwykłym lotnisku, tyle co za 5 reali saudyjskich (~5zł) można wynająć sobie tragarza, idziemy teoretycznie przejść kontrole bagażową, ale zgodnie z Arabska zasadą mam #!$%@?, żołnierz nawet nie patrzy na ekran rentgenowski. I potem wychodzimy z lotniska i Arabia stoi przed nami otworem. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jeśli ktoś chce obserwować/czarnolistować to tag #jedrzejopowiada zapraszam.

Wołam osoby plusujące wczorajszy post @Alkreni @kacap- @KOlesPL @goodidea @maciejbo1 @kaczmar119 @newerty @Kampala @akcelero @2PacShakur @Aga_Be @Nisztwan @Bushi13 @PVMarcinek @Eliney @revolta @Fren @Hardporecorn @Limonkova @pabel @Macierz_odwrotna @Wylacznik-Awaryjny @krzycztrybson @sharaquss @Agenda @lilimonco @Grzechu2401 @Typowy_polak @kanadu @sln7h @fivechelm @Avario
Jedrula93 - #jedrzejopowiada #arabiasaudyjska #arabia #podroze #ciekawostki 

Bardz...

źródło: comment_pfU8nm2hKClS5VTJz4V9p44jnEZn2xOA.jpg

Pobierz
  • 11
@Jedrula93: ale wwieźć chyba możesz? Kiedyś jakimś Polakom (znajomy, znajomego, brata co mój kolega zna jego kolegę) gdzieś tam mieszka na stałe. Nie pamietam już kraju - ale jakieś arabowo gdzie faceci chodzą w szlafrokach, wiozłem Polska kiełbasę. Za cztery pałki chyba toruńskiej albo innego syfu zainkasowałem 50usd. Jak to jest z Arabią? Telefony tez chyba za darmo tam maja?