Wpis z mikrobloga

#programowanie Mirki, naszła mnie taka chęć jako że w mojej #studbaza zacząłem od c# a nigdy nie miałem styczności z niczym innym chciałbym na boku nauczyć się języka niższego poziomu, który bardziej pozwoliłby mi być świadomym tego co w c# robię, jakieś porady co wybrać?
  • 13
@banneh: w C# sam Microsoft nie jest świadomy co robi ;)
Po za tym to na maszynie wirtualnej, więc do sprzętu itd się nie dotykasz.

A jeśli chodzi ogólnie o programowanie i komputery, żeby być świadomym. No to weź się za C. Wskaźniki, dbanie o pamięć itd. Za asemblara chyba nie ma sensu się brać (chyba że całkiem chcesz wiedzieć skąd się to wszystko wzięło).

Po za tym co to za
@mk321: Architekturę mam na 3 semestrze, a na 2 semestrze będę miał obiektowe, w C# mam wstęp, jednak nie chcę czekać aż studia mi wszystko wyłożą, tylko też rozwijać się samemu a nie będzie to efektywne jeżeli nie poznam jakiejś bazy zawczasu. Docelowo chcę poznać swifta i pobawić się trochę z unity, jednak to nie ma żadnego sensu według mnie jeżeli najpierw nie poznam bazy i nie będę w większym niż
@mk321: Jeszcze trochę cię pomęczę cumplu ale chciałbym mieć wszystko w głowie poukładane taką sobie stworzyć swoistą "ścieżkę", jak mniemam po c warto się zabrać za objective c i potem dopiero swift czy coś tego pokroju, czy jednak po obj c, uczyć się też c++?
@banneh: nie mam pojęcia :D Pytaj tych co piszą na iPhony.
Nie pisałem nigdy w Obj C, a z C++ też dużo do czynienia nie miałem.

Ja mogę ci powiedzieć, żebyś uczył się Javy, jak chcesz programować na Androida :P

Ale podejrzewam, że: jak chcesz tylko pisać na iPhony, to docelowo potrzebny będzie ci Swift. Ale jak już będziesz się uczył C, to łatwiej będzie przejść na Obj C lub C++.
@banneh: nie mam pojęcia :D Pytaj tych co piszą na iPhony.
Nie pisałem nigdy w Obj C, a z C++ też dużo do czynienia nie miałem.

Ja mogę ci powiedzieć, żebyś uczył się Javy, jak chcesz programować na Androida :P

Ale podejrzewam, że: jak chcesz tylko pisać na iPhony, to docelowo potrzebny będzie ci Swift. Ale jak już będziesz się uczył C, to łatwiej będzie przejść na Obj C lub C++.
@Qantas: Dzięki za proste żołnierskie słowa, co do nauki to przez reddita znalazłem już fajną stronkę gdzie jest lista projektów które można zrobić w każdym języku żeby się sprawdzić, i planuję je rob. Nie staram się układać planu na 10 lat tylko bardziej staram się dowiedzieć za co się złapać bo jest tego sporo. Nie mam przekonania, o ile to było do mnie, że programowanie to tylko znajomość składni, bo zdaję