Wpis z mikrobloga

Trzy dni temu pisałem o planowanej nowelizacji budżetu i zwiększenia deficytu o 3-4 mld. No i miałem rację. Dzisiaj już mamy przedział 5-10 mld.

Rząd na wtorkowym posiedzeniu omawiał m.in. projekt zmian w tegorocznym budżecie. Na konferencji prasowej po posiedzeniu rządu przewodniczący Komitetu Stałego Rady Ministrów Henryk Kowalczyk powiedział, że szacowana kwota, o jaką zwiększony zostanie deficyt tegorocznego budżetu to 5 - 10 mld zł.


Podsumowując PiS szuka pieniędzy w obecnym budżecie na realizację swoich zobowiązań wyborczych w roku kolejnym. Trafnie podsumował Migalski na TT.

Dynamika zwiększania deficytu jest mocno niepokojąca, zwłaszcza, że gospodarka wróciła do przyzwoitego tempa rozwoju po okresie spowolnienia związanego z kryzysem. Odpowiedzialność zarówno po stronie PO, typowy wzrost wydatków w roku wyborczym, jak i PiS, brak środków na realizacje obietnic wyborczych.

#polityka #4konserwy #neuropa #gospodarka #ekonomia #budzet
SirBlake - Trzy dni temu pisałem o planowanej nowelizacji budżetu i zwiększenia defic...

źródło: comment_GkKDEMTeZ2kKRwQcRa8isPaurLGowmnc.jpg

Pobierz
  • 18
@SirBlake: @SirBlake: @Duze_piwo: @stekelenburg2: @tomyclik: @Thon: pytanie za 100 punktów. W jaki sposób PIS zrobił deficyt budżetowy? skoro budzet na 2015 rok wcześniej ustaliło PO i jak się okazuje przeszacowali VAT o 13 mld....? hę ?

wytłumaczcie mie jak wg was PIS zrobił deficyt na 2015 ? PO zaprogramowała obciążenia budżetowe i wpływy. Wpływy przestrzelili o kilkanaście mld...
To samo podejrzewam zostawili na 2016.

I nie
@mirabelkowy: no w takim, ze NOWELIZUJĄ BUDŻET dopisując tam dodatkowe 10mld które zapożyczą by wydać na swoje reformy (rozdawnictwo głównie). Których oczywiście obsługa kredytowa będzie kosztować i kiedyś zostanie to spłacone. Platforma akurat mimo przeszacowań zmniejszała koszty obsługi i deficyt. Dokładanie miliardów nie jest dobrym pomysłem.
@mirabelkowy: nie istnieją na to dowody. Istnieje za to szereg poszlak.


@stekelenburg2: raczej konfabulacji rannej zwierzyny w postaci PO. Twarde dane ma ministerstwo
Moim zdaniem biorąc pod uwage jakie kukułcze jaja PO zostawiło w górnictwie poprzez finansowanie przed wyborami wypłat na pałę, kredytami kupieckimi nawet z rocznym terminem....sprzedając towar jeszcze nie wygrzebany z ziemi.. i zerowymi reformami.....
Albo kolejna sprawa SK bank. KNF siedział i grzebał przy nim od dawna.
@stekelenburg2: nic nie powiedziałes. Wydumałeś jakieś przesłanki pomimo, że bierzace wydarzenia wskazują kompletne przeciwieństwo. Wrzuciłeś jakieś konfabulacje wobec których nawet nie masz poszlak merytorycznych. Tylko własne na zasadzie tak mi się wydaje bo nie lubie PISu a jestę lemingiem więc ufam dozgonnie PO ! ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@SirBlake: PO zadłużał dając obywatelom za mało rzeczy by obywatele byli zadowoleni. PO np #!$%@?ło obywateli z kasy z OFE, następnie Trybunał Konstytucyjny obsadzony POwskimi kacykami uznał kradzież za zgodną z konstytucją, i w taki między innymi sposób trwało robienie #!$%@? z logiki, wciskanie ludziom gówna jako cukierka. Typowa retoryka PO. Łatwowierność większości ludzi się skończyła. PiS natomiast obiecał więcej, widać, że zamierza naginać i omijać prawo. Tyle, że po to