Wpis z mikrobloga

@io-7: miuipolska.pl/forum - polecani sprzedawcy
Na allegro masz pelno ludzi ktorzy sprzedaja, a na forum mozesz poczytac o nich co i jak.

Mozesz tez zamowic z chin z ibuygou. Do ceny mi4c z ich stronydodaj jakies 25-30$ (za ubezpieczenie od VAT i za dostawe DHL) i telefon w ciagu tygodnia max 2 masz u siebie.

Mozesz kombinowac z aliexpress od TOPONE, ktory przy wysylce DHL przepakowuje paczke w UK wiec tez
na IBG goły 3GB kosztuje to 279$ co przy obecnym kursie daje jakieś 1120 zł + wysyłkę co daje cenę porównywalną z allegro, da się coś taniej wyrwać? Nie wierzę że alegrowicze sprzedają to bez marży.
@io-7: Z wspomnianego TOPONE mój kumpel wczoraj otrzymał Redmi Note 2, po ok. 1,5 tygodnia, chińczyk chyba 5 dni nadawał paczkę, ale później DHL szybko ogarnął temat. Co prawda 20$ za przesyłkę, ale vatu nie ma (paczka przepakowana), który w jego przypadku wyniósłby ok. 30$, a w twoim przy kupnie mi4c pewnie jeszcze więcej. Wg mnie warto, przed świętami na pewno dostaniesz.
@io-7: Oczywiście, że mają marżę bo zamawiają od najtańszych z aliexpress na Twój adres. Oni tego telefonu nawet nie zobaczą, natomiast Ty na paczkę możesz czekać i 2 miesiąca a w dodatku mogą Ci nałożyć VAT. Jak chcesz pewny zakup to bierz z IBG ewentualnie XFS albo jakiś sprawdzonych sprzedawców na allegro. Ja polecam IBG bo w razie gwarancji nie musisz wysyłać telefonu do Chin tylko Polski albo Czech.
@io-7: Z Polskich sprzedawców na allegro najbardziej polecany jest "Sklep_TV-SAT" jednak jest też sporo opinii negatywnych.
Jeśli wychodzi tyle samo co z przesyłką z IBG to jednak wolałbym od Chińczyków zamówić. Przynajmniej nie robią problemów kiedy coś jest nie tak. Z Januszami allegro to jest loteria - będą kazali Ci wysyłać do producenta, robić na własną rękę, oddadzą do jakiegoś gównoserwisu, oleją Cię i nawet nie odpiszą albo rzetelnie naprawią (z
@io-7: ???
Nie rozumiem do cen jakich telefonow jest wliczony VAT?

Mowisz o IBG EU? Nie oplaca sie tam kupowac, raz ze telefon lekko drozszy, dwa ze koszta wysylki sa nieproporcjonalnie wysokie. 38 czy 48$ to praktycznie 1/5 ceny telefonu. Jest tam faktycznie ubezpieczenie od vat, ale to chyba blad na stronie, ewentualnie dla kupujacych spoza EU.
Zapytaj suportu IBG odpowiadaja b.szybko.