Wpis z mikrobloga

Mam takie przemyślenia odnośnie ostatnich wydarzeń, może mądre, może głupie.

Jak wiadomo, Adam Z. dostał zarzut zabójstwa ewentualnego z zaznaczeniem, że prokuratura jest pewna (ma dowody), że przyczyną znalezienia się Ewy w wodzie było bezpośrednie działanie Adama Z. Oczywiście prok. nie ujawnia co to jest za dowód ale był na tyle przekonujący że sąd go podtrzymał.
Wczoraj capnęli Kwadratowy Patrol i wyczyścili ich z nośników danych a jeden z pracowników został zatrzymany jako podejrzany o utrudnianie śledztwa.
A co jeżeli ten podstawiony świadek zeznał właśnie to co jest podstawą oskarżenia o zabójstwo ze skutkiem ew.?
Co jeżeli Rutkowski dostał propozycję by definitywnie obciążyć Adama Z. a tym samym ukierunkować śledztwo w jednym słusznym kierunku?

Jakoś nie chce mi się wierzyć że usiedli na Kwadratowym ze jego mrygające piksele nagrane komórką bo te rzeczy są bezużyteczne. W grę musi wchodzić coś co zostało podsunięte śledczym i wykorzystane przy formułowaniu zarzutów a w toku kolejnych działań przestało to kompletnie pasować do reszty i zaczęto skrupulatniej przyglądać się zeznającym. Mogę się założyć, że konfiskata tych wszystkich urządzeń miała celu sprawdzenia z kim tam Kwadrat mógł się ew. układać.
Kto może mieć chęć dodatkowo skarcić tchórzliwego #!$%@?? Całkiem sporo osób. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

A tak btw, podczas eksperymentu (tego pierwszego) użyto czegoś co nazwano "grą psychologiczną". Mianowicie, założono Adamowi kajdanki i zabrano w roli zatrzymanego do aresztu itd.
Czy według Was nie podchodzi to pod wymuszanie zeznań i formę zastraszenia? Myślę, że o ile Adam dalej nie będzie się przyznawał do postawionych mu zarzutów to będzie to mocny argument jego obrony.

#ewatylman #rutkowski
  • 14
@DawajMario: Przepraszam ale teoria do niczego cytuję "Czy według Was nie podchodzi to pod wymuszanie zeznań i formę zastraszenia?"

Przeczytanie dokładnie tagu #ewatylman w dałoby tobie informację, że wije lokalne były 3, w tym dwie z Adamem Z. Pierwsza była w nocy, gdzie niebieski złożył zeznania niezgodne z zebranym materiałem (wideo, świadkowie) Dopiero po niej podjęto decyzję o areszcie. Następnego dnia była druga wizja - tą którą pokazywano w mediach.

Kwadratowego
@DawajMario: Rutkowskiego zatrzymali, bo podważał wypowiedzi prokuratury. Po pierwszym eksperymencie opublikował nagranie ze schodami nad rzekę, które w tym czasie były "czyste" - nikt nie schodził i nikt nie wracał. Prokuratura zrobiła kolejną symulację, szukała ciała byle zdążyć przed północą i dalej kleiła linię oskarżenia. Po wypowiedzi prokuratorki, że Ewa mogła iść pod przymusem, wbrew jej woli, Rutkowski znowu wypuszcza film, który to podważa.
https://youtu.be/r9UdVgAv5ag tu kilka minut wcześnie Ewa sama
@Xianist: > Jak mówił dziennikarz, po zapoznaniu się z nagraniami z monitoringu, prokuratura postanowiła odtworzyć > trasę przejścia Adama Z. z Ewą Tylman. - W eksperymencie brał udział biegły psycholog. Okazało się, że nagle Adam Z. - po zatrzymaniu już przez prokuraturę - zaczął sobie pewne rzeczy przypominać, ale cały czas pewnych rzeczy nie pamiętał. Biegła psycholog uznała, że to jest niewiarygodne, taka wybiórcza pamięć - tłumaczył dziennikarz. Jak powiedział, to,
@spammaster: dzisiaj Rutko powiedział na konferencji ( chyba nieświadomie), że we wszystkich miejscach gdzie zbierali materiały wcześniej była już policja więc nie było sensu zarzucania ich powielonym materiałem. Zatem oni mają materiał pierwotny i troche w dupie to co sobie tam Rutko publikuje. Im chodzi o coś co wpłynęło bezpośrednio na śledztwo a nie na wydźwięk medialny rewelacji Rutka.
@spammaster: Sugerujesz, że prokuratura jest zamieszana w śmierć/zaginięcie Ewy? Boszz co za czasy, Rutko budzi więcej zaufania niż prokuratura ( ͡° ͜ʖ ͡°)
To jak na proces poszlakowy dostał bardzo konkretny zarzut. Gdyby chcieli po łepkach usadzić kozła ofiarnego i zamieść sprawę to zarzucili by mu nieudzielenie pomocy i tyle.
@tomasz-szer: wiem wiem, jesteś przyzwyczajony do tych filmów z Seagalem gdzie na przesłuchaniach podłączają akumulator pod jajek. Tyle, że wymuszenie nie musi być fizyczne. Taki Pękalski, przyznał się w zeznaniach do zamordowania 70 kobiet ale w procesie odwołał wszystkie zeznania podając za argument właśnie to śmieszne wymuszenie zeznań. Tym sposobem sąd tych zeznań nie mógł brać pod uwagę i w rezultacie został skazany za jedno morderstwo.
@DawajMario: nie, myślę tylko, że prokuratura ma jeszcze dużo do roboty, prace na pewno trwają, a występy medialne Rutkowskiego im nie pomagają. Zawineli mu nagrania i inne materiały, bo chcą w spokoju robić swoje, a szopki medialne z pikselami w roli głównej robią tylko więcej szumu.
@spammaster: rozumiem, coś z rodzaju "przykleiło się gówno do statku i krzyczy - cała na przód!". Kurcze, tylko jakoś wcześniej prokuratury tolerowały ze spokojem pajacowanie. Pamiętasz co on wyprawiał z Waśniewskimi. Tu jeszcze pare dni temu Rutko siedział w studio z rzecznikiem poznańskiej policji i pili sobie zdzióbków, że Rutek nikogo tak nie szanuje jak policje poznańską a tu nagle go pozamiatali. w sumie jeżeli dzięki temu prok. ma lepiej działac