Wpis z mikrobloga

Chyba najtrudniejsze picki do wyboru, bo potrzebuję dwóch graczy, na których będę budował zespół. Dwa potencjalne wybory poszły przed chwilą. Przez chwilę nawet myślałem o duecie z Jazz.

Z numerem 16 wybrany zostaje... Malone

Moses Malone!

Chyba jeden z najbardziej niedocenionych centrów, często pomijany gdy jest mowa o „najlepszych w historii”. Świetny w walce o piłkę przy tablicy (jak nie najlepszy w pod atakowaną deską), potrafiący również świetnie punktować. 3-krotny MVP ligi, MVP finałów 1983, w których poprowadził 76ers do sweepu przeciwko Lakersom z Magic Johnsonem i Kareemem na czele.
Średnie z kariery 20.3/12.3/1.3

Od razu wybiorę zawodnika z 17, chociaż zastanawiałem się do ostatniej chwili.

Mój wybór to… Jerry West!

Legenda NBA, nie bez powodu jego postać widnieje na logo najlepszej ligi świata. Świetny strzelec walczący po obu stronach parkietu. Co prawda udało mu się wywalczyć tylko jeden tytuł, ale na drodze stawali mu Boston Celtics. Średnie na przestrzeni kariery: 27.0/5.8/6.7. W moim zespole może grać zarówno jako PG jak i SG, przez co zostawiam sobie większą możliwość wyboru w kolejnych rundach.

Miałem jeszcze inną koncepcję połączenia dwóch zawodników, ale byłoby to za bardzo ryzykowne :D

wołam @vin42 i po cichu liczę, że kilku moich faworytów dalej będzie do wyboru za 30 picków :)

#fantasydraft
  • 7