Wpis z mikrobloga

@Robocovo: Na szczęście Południowa:)

@rrobot: S7-400, odpowiadam za transport gotowego materiału z pewnej części linii i mamy 3 takie, na całą linie jest jeszcze z 10-15, ciężko mi powiedzieć. Dodatkowo Safety PLC
@Spiderix: może trochę się wtrącę ale praca wyjazdowa dla programistów PLC to chleb powszedni, wszyscy szukają ludzi na wyjazdy, po paru latach jednak trochę się ma dość i szuka czegoś lokalnie, wybierając taki zawód zwiedzanie fabryk świata masz wpisane w umowę - ;-)
@saldatoreafilo: Nie znam lokalnych spawaczy, ale ogólnie w Korei zarobki są całkiem przyzwoite (operator linii około 2000 Euro), ale z tym też idzie duży koszt życia w tym kraju, powiedziałbym, że około 3-4 razy drożej niż w Polsce

@gibpotatoe: Studia w Polsce, praktyka w małej firmie zajmującej się sprawami okołoautomatyki (systemu monitoringu) i po studiach przeniosłem się do większej firmy, jestem zatrudniony w Polsce, praca polega na ciągłych delegacjach
@rrobot: dodając do wypowiedzi wyżej: dobrze wiedziałem na co się piszę, znam ludzi, którzy rezygnują po roku, a także takich, ktorzy maja 50+, rodziny i potrafią to pogodzić z pracą
@Spiderix: Mam takie projekty które mają offline około pół roku a później uruchomienie to jakieś 4 - 8 tygodni z czego czasami odpalam tylko safety a czasami siedzę do końca ale dłużej niż 2 miechy nie byłem w skali roku - jeżeli chodzi o ten rok to byłem w sumie jakieś 11 tygodni .. ale taki jest plan że mają jeździć młodzi ;-) zobaczymy jaki będzie następny rok