Wpis z mikrobloga

@oooops: co zamierzasz z nią zrobić? Jak był ostatnio ten hype na raspberry wywołany przez zero to rozważałem zakup, ale po dokładniejszym przemyśleniu sprawy odpuściłem, bo nie widziałem żadnego ciekawego zastosowania u siebie.
@nowik: Media center na openelec + serwer ftp, żeby wrzucac pliki bez żonglowania pendrivem czy kartą SD :) sterowanie media center za pomocą appki na androidzie. Malinka nr 2 - serwer plików Apache + proftpd, nic skomplikowanego, może jakiś program do statystyk ruchu sieciowego. USB podpięte będzie, może i hdd zasilane z zewnątrz hubem lub jakiś mocniejszy zasilacz :)
@oooops: będziesz oglądać na tym 4K czy tylko 1080p? Myślisz, że malinka da radę?
Myślałem, że coś większego planujesz :P Ja kombinuje jak użyć malinek do stworzenia takiego totalnego centrum multimedialnego (1 malinka w każdym pomieszczeniu + centralny dysk NAS i wtedy by wszystko po sieci latało)
@nowik: Mi takie centrum raczej potrzebne nie jest, ps4 i filmy na projektorze odpalam :) 4k odpada, malinka tego raczej nie uciągnie... no i nie mam takiego projektora :) Max full HD - z tym radzi sobie nawet słabsza malina, ale openelec już lekko muli, na dwójce śmiga aż miło :)
@kajojekb: System możesz odpalić z czego chcesz (pendrive, HDD .etc), aczkolwiek kartę pamięci i tak musisz mieć (kilkadziesiąt MB starczy), gdyż to z niej brany jest kernel, jak i informacje skąd resztę ładować.