Wpis z mikrobloga

Co to sie wyprawia to ja nie wiem. Sytuacja zaslyszana na portiernii pewnego uniwersytetu medycznego.
Siedza dwie pielęgniarki.
Jednej strzelilo cos w kolanie i strasznie kulala i stwierdzila, ze juz nie moze chodzic dlatego do tego stanu wezwala POGOTOWIE RATUNKOWE.
Druga natomiast zaproponowala jej podjazd do szpitala swoim prgwatnym samochodem. Jednakze sytuacja zmienila sie z minuty na minute. Obie stwierdizly, ze przyjazd pogotowia to idealna forma pomocy. A dlaczego, bo nie beda czekac w kolejce (a sie jeszcze zdziwi).
Jak wychodzilem z uczleni to czekala juz tak dobre 3h mam nadzieje ze ambulance jeszcze dlugo nie przyjedzie.
Wzywajmy z glowa a nie jak mi sie podoba. W tym czasie kiedy karetka zajmie sie jej kolanem ktos moze umierać. :)
Karetka to nie synonim taksowki!

#piguly #absurdy #wzywajzglowa #studbaza #ratownictwo #medyczne #ironia
  • 4
@ijoijobolec: Znajoma jest lekarką. Poczuła się źle duszności sztywnienie kończyn itd. Przyjechała pani z karetki, zmierzyła ciśnienie, szybki wywiad i torbę do ustabilizowania się oddechu, bo zdiagnozowała NAPAD PANIKI. I szykuje się do zrobienia zastrzyku z czymś uspokajającym ( relanium czy coś nie pamiętam). A moja znajoma zaczyna się awanturować, że chyba ją popier****ło i że ma ją wieźć na SOR. Ta z mordą że podważa jej kompetencje itd. Koniec, końców