Wpis z mikrobloga

Od dzieciaka interesowałem się "stworami", demonami, wiedźmami, egzorcyzmami etc. Przeczytałem naprawdę spory stos książek na te tematy, jedne udokumentowane historią jak choćby palenie na stosach wiedźm, próba wody, próba krwi. Czy też biografię egzorcystów, a nawet czasami artykułów na ten temat. Może ktoś ma ochotę na dyskusje, ktoś się interesuje i/lub chciałby usłyszeć kilka ciekawych historyjek lub ma swoją?:D

Stwórzmy jakiś tag z historiami tyle, że na faktach bo nie lubię bajek ;)

#duchy #wiedzmy #horrory #opowiadaniadziadkow
  • 15
@kamin: @DajMinusTemuNaDole: @diarrhoea: Nie no żadne ama, chciałbym po prostu jakieś ciekawe historie usłyszeć od siebie też coś tam mógłbym potem opoowiedzieć. A może ktoś się tym również interesuje? Tylko, że w jakiś sposób udowodnione bądź też typowo religijne.

Tu na mikro, czasem ktoś dopisałby ;)
@DajMinusTemuNaDole: @Roballo: Chlera wie, może jakiś obszerny wpis w pokazywarce i w komentarzach odpowiedzi na niejasności/pytania. Skoro się tym interesuje, to dyskusja w komentarzach będzie przednia. A wpis na mikro to chyba za mało na ogarnięcie tematu.
@Roballo: Wiesz, moje zainteresowanie polega na poczytaniu paru historii tu i tam. W większość nie wierzę, bo niestety zazwyczaj trafiałem na jakieś fora, gdzie fanatycy historii o duchach w każdym podmuchu wiatru doszukiwali się duchów i spisków ;).
@diarrhoea: Próba wody polegała na wrzuceniu oskarżonej o czary osoby do wody, gdy ta po utopieniu wypłynęła uważano ją za wiedźmę, gdy zatonęła była czysta i można było ją pochować na cmentarzu, miejscu świętym.

W próbie krwi chodziło o to by spuścić z określonego miejsca jakąś ilość krwi, np. ręki w wieku takim i takim, jeżeli ilość krwi się nie zgadzała z "tabelą" osoba była z miejsca oskarżona. Do końca nie
@Roballo: Ale to faktycznie tak wyglądało i jest poparte czymś historycznym, czy taka tam historia? Polecisz miejsce gdzie można coś poczytać?

Nie wiem czy kojarzysz taką "historyjkę" na rozkminy, że w nocy budzi Cię głos mamy, wołający Cię do kuchni, idziesz, ale w połowie drogi mama woła z sypialni, że to nie ona jest w kuchni i masz przyjść do salonu, schować się z nią lub uciekać (różne były wersje)?

Na
@Roballo: Proponuję opracować jakieś kompendium (może być nawet kopiuj/wklej) z kilku takich ciekawostek i wrzucenie w znalezisko z dopiskiem, "dyskusja" albo coś w podobie (żeby nie zakopali jako "informacja nieprawdziwa") i myślę że mogło by coś z tego być. Tu ludzie trzeźwiejsi niż na paranormalne.pl więc szukaliby źródeł tych opowiastek. Mogłoby się coś ciekawego urodzić z tego.

Żeby nie było, nie wierzę w takie rzeczy, ale poczytać/podyskutować zawsze miło.
@diarrhoea: Tak, nawet wikipedia o tym mówi ;)

Nie kojarzę tego typu historii, ja bardziej opieram się na historii i religii, no różnych religii choć najbardziej chrześcijańskiej.

@kamin: Ja też nie wierzyłem i głupio się przyznać uwierzyłem od tej złej strony, czyli pierw w diabła potem w Boga bo analogicznie jak jeden istnieje to i drugi.