Wpis z mikrobloga

Szanowne pracujące grono programistyczne!

Pytanie natury software'owej. Zmieniacie pracę, zakładamy wariant, że nie jesteście seniorami z 5+ letnim doświadczeniem, jak wygląda sprawa w różnych firmach na temat tego jakiego IDE używamy? Firmy na ogół jeśli mają ustalone, że robią projekt w Eclipsie to nie ma bata na dogadanie się lub klepanie pod spodem w IntelliJ na przykład? Byłbym wdzięczny za podzielenie się wiedzą:)

#programowanie #it
  • 11
@kaervek: bardzo różnie. Pracowałem w 3 firmach w Javie i w 1 w C++. W Javie miałem 2 razy narzucony Eclipse, a raz do wyboru Eclipse i IntelliJ. W C++ nikt się nie czepiał, jak programowałem w mcedit ;)

W każdym razie nie może Twoje IDE psuć formatowania, i najlepiej, żeby automatycznie trzymało standardy firmowe, bo inaczej inni przy komitowaniu swoich poprawek przeformatują Twoje zmiany i git nie ogarnie kto co
@lol_nope: ale wtedy jak jest 5 komitów r1, r2, r3, r4, r5 zmieniających daną linijkę, ale tylko r3 zmienia (w tej linijce) coś oprócz formatowania, to blame pokaże dla tej linijki r3 i jego autora/komentarz?

I jak z auto-mergowaniem zmian przy różnicach w formatowaniu?