Wpis z mikrobloga

Siemano mircy. Widzę, że tutaj w tagu #produkcjamuzyki królują brzmienia quasi-elektro (bardzo ciekawe swoją drogą). Ja natomiast ostatnio spłodziłem hołd dla Lemmy'ego, żeby po dłuższej przerwie (pół roku) sprawdzić, czy dalej can into recording.
Lubuje się tutaj ktoś w cięższych i bardziej 'analogowych' brzmieniach? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

https://soundcloud.com/szparagi/motorhead

#produkcjamuzyki #motorhead #muzyka #rockandroll #metal
  • 6
@sharaquss: Fajnie bass chodzi! Jest prawie super. Perkę można zmienić hmm polecam EZ Drummer 2 w tym przypadku. Gitary lekko górne tony podnieść i bass lekko odmulić high pass filterem 60hz<.

Tak się zdarzyło, że jest właśnie w tym tagu więcej elektroniki. Ogólnie to nawet wolę chyba analogowe brzmienia choć teraz mniej tego nagrywam. Czasem nawet jakiś blackmetalowy riff się zdarzy

https://soundcloud.com/panaprog/bm2/s-ianxP
( ͡° ͜ʖ ͡°)
@NeXIcE: Nagrywałem gitary i bas, perkusja poszła z Superior Drummera, pack Metal Machine zdaje się. Chciałbym kiedyś nagrać real-deal, szczególnie że umiem dobrze pykać na perce.

@progresywny: No jak teraz słucham basu, to trochę faktycznie za wysoko poleciałem z high passem, bo około 150Hz<, ale już trudno ;D Perkusja trochę słabo stoi, bo nagrywałem to u brata, który nie miał packa SL-Avatar do Superiora, z którego mam swój preset (
@sharaquss: Hmm chodziło mi bardziej, że właśnie za dużo bassu. Jakbyś dał passa na 150 hz to musi być bardzo łagodny :D Źle też poradziłem w sumie bo przy 60 w ogóle by nie odmuliło. Słychać, że jesteś basistą bo bardziej pokazujesz bass w mixie. Poprawiona moja rada to gitary 4-5 db głośniej i będzie prawilnie :D Co do perki to niestety ale Superior jest tak stary, że nie dorównuje nowemu
@progresywny: No tak, sample z EZD2 są znacznie nowocześniejsze. Szczególnie imo słychać to na samplach werbli - niektóre z nich to jest jakiś kosmos, niesamowicie brzmią.
A ten preset od Skithu do SD - nie jestem pewien jakby się sprawdził w gęstszych miksach, bo tutaj podbicie sustainu i kompresję chyba można liczyć w tonach :D Ale ściągnąłem sobie, może się sprawdzi, dzięki za linka