•  

  Są tu jakieś Miry spod #wieliczka? Na pewno są z #krakow, więc nie obraźcie się, ale do tej dzielnicy macie niedaleko, a fajna impreza ( ͡° ͜ʖ ͡°) Wołam też tradycyjnie #rajdy24 #rajdy #motoryzacja #samochody

  Już 10 stycznia 2016r. zapraszamy wszystkich na 24. Finał #wosp "Wieliczka na rajdowo". Centrum imprezy znajdować się będzie w sąsiedztwie Hotelu Lenart. Szczegółową mapę znajdziecie pod linkiem https://www.google.com/maps/d/embed?mid=zjeS8NQUyxAU.kmb0sGd68_O4

  Wszystkich Mirków rajdowych, którzy chcieliby pogadać o rajdach zapraszam - będę miał przyjemność zanudzać przy mikrofonie, więc nie będzie mnie trudno znaleźć ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  Wśród atrakcji znajdziecie m.in.:

  - RALLY TAXI czyli przejazdy na prawym fotelu z Mistrzami rajdów, wyścigów, terenowych i driftu:

  Łukasz SKOCZEŃ / Grzegorz ŚLĘCZKA - HUMMER H3 EVO,
  Maciek STEINHOF ...,
  Mateusz LISOWSKI ...,
  Łukasz KOTARBA / Tomasz KOTARBA - MITSUBISHI LANCER EVO IX,
  Rafał RADŁOWSKI - MITSUBISHI LANCER EVO IX,
  Piotr TRYBEK - SUBARU IMPREZA STI,
  Artur SZPAK - MITSUBISHI LANCER EVO V,
  Michał SKRZYPCZYK / Paweł ŻUŁAWIŃSKI - MITSUBISHI LANCER EVO IV,
  Grzegorz BERGEL - SUBARU IMPREZA GT,
  Bartosz BĄK - HONDA CIVIC Type R,
  Mirosław WŁODARCZYK - RENAULT CLIO RAGNOTTI,
  Jakub SZEWCZYK - HONDA CIVIC TYPE R,
  Waldemar JANECKI / Grzegorz KWIECIEŃ - BMW E30,
  Rafał ŚLECZKA / Grzegorz ŚLĘCZKA - HONDA CIVIC VTi,
  Klaudia TEMPLE ...,
  Robert WĄSKI - AUDI 90 QUATTRO,
  Dawid PATER - PEUGEOT 106 RALLYE,
  Paweł NIEMCZYK - FIAT SEICENTO SPORTING,
  Paweł SZOT / Kamil GUT - FIAT CINQUECENTO SPORTING,
  Grzegorz KOZERA - FIAT 125p,
  Artur WOŹNIAK - FSO POLONEZ,
  Krzysztof STAŃDO - FIAT 126p,
  Piotr WRONA / Paweł WRONA - FIAT 126p,
  Łukasz MAKARO - FIAT 126p 1,1,


  -pokaz quadów z możliwością wylicytowania przejażdżki:

  Paweł Samek - Mistrz Polski Enduro ATV Open 2015 i 1 miejsce w Pucharze Polski w Rajdach Baja 2015. Forquad Racing Team,
  Mariusz Wojtasik – II Wicemistrz Polski Enduro ATV Open 2015,
  Adrian Wojtasik – debiutujący zawodnik z Mistrzostw Polski – Quady.


  -pokazy trialu i cyklotrialu (Hajduk Trial Team, Krakowski Klub Cyklistów i Motocyklistów "Smok", AMK Gorce Nowy Targ/Sherco Poland:

  Tomasz Hajduk /Hajduk Trial Team/,
  Rafał Luberda – AMK Gorce Nowy Targ / Sherco Poland, zaprasza na pokaz trialu na specjalnie przygotowanej platformie samochodowej,
  Krzysztof Ryncarz - KKCiM „Smok” Kraków,
  Bartłomiej Hajduk /Hajduk Trial Team/ - KKCiM „Smok” Kraków - Reprezentant Wieliczki,
  Adrian Wojtasik - KKCiM „Smok” Kraków - Reprezentant Wieliczki,
  Wojciech Barnaś - KKCiM „Smok” Kraków - Reprezentant Wieliczki,
  Dawid Woźniak,
  Kamil Woźniak,
  Krzysztof Woźniak,
  Wiktoria Miękina - KKCiM „Smok” Kraków - Reprezentantka Wieliczki,
  Paweł Ryncarz - KKCiM „Smok” Kraków.


  -prezentacja samochodów rajdowych, wyścigowych, terenowych

  -spotkanie i prezentacja kartów na których startują młodzi i utalentowani kierowcy:

  Michał Grzyb,
  Wojciech Grzyb.


  - prezentacja tuningowych ciągników siodłowych, których właścicielem jest firma transportowa - TRANSPARYŁA

  - RENAULT CLIO MAXI czyli replika samochodu Janusza Kuliga zbudowana przez mieszkańca Wieliczki Wojciecha Rozwadowskiego

  - spotkania z Mistrzami Polski w rajdach samochodowych, terenowych, drifcie, quadach oraz wieloma czynnymi zawodnikami polskiego motorsportu:

  Grzegorz DACHOWSKI pilot rajdowy,
  Kamil HELLER pilot rajdowy,
  Mateusz LISOWSKI kierowca wyścigowy,
  Maciek STEINHOF kierowca wyścigowy,
  Krzysztof Hajduk /WESEM Drift Team/ kierowca driftingowy,
  Klaudia TEMPLE kierowca rajdowy.


  - pokazy służb ratowniczych w wykonaniu OSP Czarnochowice

  - licytacje gadżetów i niespodzianek:
  https://www.facebook.com/media/set/?set=a.542756115900742.1073742319.127454514097573&type=3

  źródło: 921211_1210479238981826_7563727859534813977_o.jpg

Gorące dyskusje ostatnie 12h

 • avatar

  . . . kliknij, aby rozwinąć obrazek . . .

  odpowiedzi (12)

 • avatar

  Taką oto perełkę znalazłem na głównej, kopiuję, bo tam zaraz zakopią autor @szyy nawiązuje do strategii inwestowania w Podlasie i inne zadupia: "Innymi słowy trzeba spieprzać. Oto mamy Polskę. Od zachodu graniczymy z czwartą największą gospodarką świata, która z kolei graniczy z bogatym i gęsto zaludnionym Beneluksem i Francją, od południowego zachodu też kolejne silne kraje: Czechy, Austria, a w przedłużeniu: Szwajcaria i północne Włochy. Od wschodu graniczymy za to ze stepami, puszczami, a także ze strefą wykluczenia po wybuchu elektrowni atomowej.

  Na zachodzie kraju mamy dobrze w spadku po średniowieczu i później po Prusach gęstą sieć mniejszych i większych miast, wraz z kilkoma dużymi miastami będącymi centrami rozwoju - szczególnie Wrocławiem (znaczny ośrodek naukowy i finansowy) i Poznaniem (wielki ośrodek przemysłowy i najbardziej przedsiębiorcze miasto w Polsce). Mamy też infrastrukturę (lub jest pozostałości) drogową i kolejową, w którą potrzeba relatywnie niewielkich inwestycji, by te wszystkie miejsca ze sobą spiąć. Zachód ma też korzystny, łagodny klimat przejściowy i - przynajmniej na Śląsku i w Wielkopolsce - dobre gleby, na których produkują żywność duże, wyspecjalizowane gospodarstwa rolne. Na dodatek Odra jest przygotowana do bycia drogą wodną, są porty w Gliwicach, Koźlu, Wrocławiu, a potem w Szczecinie i Świnoujściu. Na wschodzie mamy wsie ulicówki na kwaśnych glebach (z wyjątkiem małego obszaru koło Zamościa, gdzie gleby są dobre), pustynnienie, brakuje miast, sieć kolejowa jest na poziomie Senegalu, a gęstość zaludnienia jest stosunkowo niska, przy czym wsie są nadal przeludnione, z rozdrobnionymi gospodarstwami i ukrytym bezrobociem agrarnym.

  Mamy też ogólnoświatowy trend koncentracji kapitału, myśli technicznej, myśli kreatywnej i nauki w dużych miastach. Ma to naturalnie sens, bo światowa gospodarka przechodzi z nastawienia na siłę roboczą do nastawienia na wiedzę, a jednak chociażby z powodu nagromadzenia ludności w dużym mieście łatwiej tam znaleźć 10 informatyków niż w małym mieście rolniczym. Ten trend widać wszędzie: od USA, gdzie pęcznieją wybrzeża, a wszystko pośrodku powoli popada w marazm, przez Chiny, gdzie Pekin, Szanghaj i Shenzen jednak wyraźnie się wyróżniają na tle innych też wielomilionowych miast, nawet po Niemcy - które mimo historii rozdrobnienia i decentralizacji, też w ostatnich latach widzą koncentrację nowych miejsc pracy i firm we Frankfurcie, Monachium, Stuttgarcie i Berlinie.

  Ale oto wjeżdża Jarosław Kłamczyński na białym koniu z głową Mateusza Maowieckiego. To wszystko, co opisane wyżej to nieprawda i fake news TOTALNEJ opozycji. On się ostatnio dowiedział, że są maszyny pokazujące, jak człowiek wygląda w środku i on już teraz wie, że przyszłość leży na wsi, w małych gospodarstwach rolnych! Polska po raz kolejny pokaże światu.

  A nie, żartuję. Po prostu duże miasta głosują na PO lub lewicę, więc zostaną ukarane za bycie przedsiębiorczymi i wykształconymi, a w zamian skierujemy podatki, które płacą, na place zabaw dla bombelków w Skarżysku-Kamiennej. Przy czym w Skarżysku-Kamiennej te place będą budowane tylko po to, żeby stare baby mogły chwalić rząd, bo żadnych bombelków tam nie ma - wszyscy młodzi ludzie dawno siedzą w Krakowie, bo tam jest praca, i tam rodzą dzieci, a potem wypruwają sobie żyły na opiekunki i kolonie, bo państwo zamiast ich wspomagać buduje te place zabaw dla wyimaginowanych bombelków w miastach, z których oni wyjechali zaraz po maturze."

  @prohackuser: sam bym na PO i lewicę nie głosował xD ale no kurde, nie ma cholera na kogo :D

  #polska #gospodarka #emigracja #biznes #ekonomia
  pokaż całość

  odpowiedzi (62)

 • odpowiedzi (11)

Advertisement