Wpis z mikrobloga

@baletny: Wszystko zależy od tego, jakiej klasy będzie to alkomat.
Tańsze urządzenia (te w granicach 150 / 200zł) 'rozjeżdżają' się szybciej niż droższy sprzęt. I tutaj polecałbym kalibrować je max co pół roku lub co 250pomiarów.

Trochę droższe urządzenia (300 zł w górę), kalibrujemy co rok lub co 500pomiarów.
U nas jest to o tyle fajnie rozwiązane, że posiadamy alkomaty z kalibracją, którą możesz wykonać dowolną ilość razy w okresie 12
@hadronpl: a co jeżeli alkomat pokaże, że mogę jechać a na policyjnym alkomacie okaże się, że posiadam jeszcze jakieś ilości alkoholu?

Wystarczy kalibracja, czy trzeba co pół roku robić jakąś homologację, czy tam wyrabiać jakieś certyfikaty?
@baletny: taki 'certyfikat' jest dostępny w przypadku alkomatów dowodowych i aby go uzyskać, poza kalibracją wymagane jest jeszcze wzorcowanie urządzenia w urzędzie miar i wag.
W przypadku 'zwyczajnych' alkomatów nie jest wymagany taki certyfikat. Ważna jest informacja odnośnie kalibracji urządzenia.
Tak czy owak, jeżeli okaże się, że Twój alkomat powiedział 'możesz jechać' a chwile później policyjny stwierdzi, że 'jednak nie możesz' to obawiam się, że będziesz miał problem ;/

@elemenTH:
@hadronpl: Szkoda, że nie ma jakiegoś takiego najtańszego dla porównania.
Ja się zastanawiam nad zakupem, ale szkoda mi kupować jakiś super sprzęt, jeśli użyję go powiedzmy 4 razy w roku około. W większości przypadków w razie wątpliwości po prostu nie jadę, ale czasem by się przydało. Dlatego myślałem nad czymś z dolnej półki, żeby mieć ogólne pojęcie. Tylko właśnie nie wiem jak z ich wiarygodnością.
@jamtojest: To nie jest tak, że 'tani sprzęt' nie działa. Owszem działa, tyle, że łatwiej go rozkalibrować.
Niemniej jednak, jeżeli faktycznie używasz alkomatu 4 / 5 razy w roku, to polecam alkomaty jednorazowe :-)

Zapakowane hermetycznie, gwarantują ~99,9% pewność o prawdziwości wyniku. Po drugie tanie i coraz częściej można je kupić w sklepach na 'monopolowym' :)

Mniej więcej tak wygląda pudełko :)
hadronpl - @jamtojest: To nie jest tak, że 'tani sprzęt' nie działa. Owszem działa, t...

źródło: comment_wMDPJyCgUdBW10sJMxQTb3aVBs2EwzII.jpg

Pobierz