Wpis z mikrobloga

Mirki. Dużo ponarzekałem na #netflix, ale serio chciałbym im dać szansę. Więc się pytam: ile trzeba wydać, żeby to działało na telewizorze?

Jak dotąd znalazłem: chromecast, około 160 zł. Kindle fire stick - cenowo podobnie, jakościowo dużo lepiej, ale żaden amazon nie chce go wysłać do polski. Albo ja nie umiem. O Roku chyba nikt w polsce nie słyszał.

Co z chińskimi smartstickami? Ma to sens? Ma to prawo działać? Któryś konkretny model byście polecili?
  • 10
@edgar_k: Ciągnięcie kabla przez środek pokoju raczej odpada, a HDMI raczej słabo znosi długość powyżej 8 metrów, żeby móc go puścić ścianami. Już nie wspomnę o użeraniu się z kontrolą tego.

@klark: Cena i uwiązanie do androida. W tej samej cenie rozwiązanie amazona daje prawdziwego pilota, dual band wifi, i trochę więcej usług. A najchętniej to bym zapłacił połowę tego za jakiś sprzęt od myfriendów :-)
@edgar_k: boże co za rak :<
@000loki: Dzięki, ale to jest pełnowymiarowy HTPC. Mam laptopa, którego mogę po prostu wsadzić pod telewizor i podłączyć kablem. Tyle że nie wyobrażam sobie wygodnego sterowania, więc tego nie robię. Tutaj dopłacam za to, żeby mój laptop był nieco mniejszy, ale problemy sterowania pozostają nierozwiązane? Czy na windowsie się wszystko da magicznie ustawić tak, że ma sens i jest porównywalnie wygodne do kodi?