Wpis z mikrobloga

Mirki, mam problem z ramem.
Wpadły mi w łapy 2 kości CMX16GX3M2A1333C9 czyli corsair 8gb 1333mhz. Załadowałem to do mojego MSI 970 gaming + Amd fx-8350. Wyskakują mi teraz bluescreeny itp, a memtest wywala po kilkaset błędów.
Pomyślałem że coś nie tak z tym ramem, władowałem to na inna płytę czyli GA-880GMA-UD2H + Phenom II x4 965 i tam jest to samo, ale dzwonie do brata od którego to dostałem i on mówi że u niego było wszystko ok. Ładuje to do jego kompa(czyli ASUS MAXIMUS VI HERO Z87 + Intel Core i3-4330) i tam faktycznie wszystko ok, 0 błędów.
Sprawdziłem na stronie producenta mojej płyty i te kości są wspierane i powinny działać. Bios aktualny, zwiększałem napięcie dla ramu i NB i nic. Nie ogarniam o co chodzi.
Pomoże ktoś?
  • 6
@MaddoxX1911: Na dobrych, tzn na takich jak są na kościach wypisane. Kopiowałem nawet wszystkie ustawienia z Biosu z tego maximusa (bo tam działało ok) na moją płytę i nadal dupa.
Różne, było ich ze 4 i za cholerę sobie teraz nie mogę przypomnieć co tam było napisane. Ciekawe jest to że im dłużej ten ram siedzi w kompie tym błędów jest mniej. Dzisiaj np bsodów nie miałem w ogóle( a komp chodzi praktycznie cały dzień), ale Fallout 4 wywalił się do windy z 3 czy 4 razy, a na starym ramie nie wywalał się w ogóle.