Wpis z mikrobloga

#warszawa #drogi #babazakierownica #logikarozowychpaskow

miraski co to się dzisiaj #!$%@?ło to ja nawet nie

tl;dr - kobieta nagle zatrzymała się na trzecim pasie z czterech (droga z ograniczeniem 80km/h) bo nie wiedziała czy skręcić w prawo

jadę sobie mostem łazienkowskim, już jestem po stronie pragi, ograniczenie 80, prawy pas elegancko, nagle rodzi mi się kolejny po prawej, no to na niego zjeżdżam, przede mną widzę białe bmw x5, które nagle hamuje - zaczynam hamować, #!$%@?ć długimi, klakson - nic. hamuje na styku przyczepności, jakiś metr przed jej bagażnikiem, a ona się toczy 5km/h... i toczy... i toczy... aaa tak to jednak tu miałam zjechać. i zjeżdża. przecinając pas z którego miała zjechać. blondi mama, w nowiutkim białym x5, zero reakcji na nic, klakson, długie, nic, toczyła się z 30 metrów 5km/h i rozglądała, nie wiedziała o co chodzi, jak już zjechała to widziałem jak dalej się rozglądała po wszystkich lusterkach bo nie wiedziała co się dookoła niej dzieje. w dodatku jechałem nieswoim samochodem, w dodatku miał 1k przebiegu, i nawet jakbym miał kamerkę i bym się w nią #!$%@?ł to nic bym nie ugrał. zastosowałem moje wściekłe skille w paincie aby zobrazować sytuacje (początek czerwonej linii - tu mniej więcej się zatrzymała a dalej już tylko toczenie). jak ja nienawidzę gdy przez głupich ludzi skacze mi ciśnienie, dobrze że jeśli chodzi o dojazdy do pracy porzuciłem samochód na rzecz solarisa i siemensa

Pobierz a.....7 - #warszawa #drogi #babazakierownica #logikarozowychpaskow

miraski co to s...
źródło: comment_RN7LFYqfLpiGkziyXWdclkmUD3XflMv1.jpg
  • 23
@alojzzy7: Dlaczego źle życzysz kierowcom zawodowym. Jak się wpierdzieli pod ciężarówkę to nie dość że będzie trup to jeszcze pomyśl jak ciśnienie skoczy kierowcy tego TIR-a.
@niemamkoncepcji:

>prowadzenie pojazdów mechanicznych nie polega li i jedynie na #!$%@?

wat xD

no ale prowadzenie pojazdów na pewno polega na nagłym zatrzymywaniu się na środku drogi, i łamaniu przepisów, biedna blondi mama, następnym razem nie będę trąbił bo się jeszcze zdenerwuje
ciekawe co by było jakby jakiś nagrzany seba w swoim pełnoletnim audi wjechał mi w dupe przez tą idiotkę, też pewnie moja wina
@alojzzy7: A z ciekawości po co jechałeś tym trzecim pasem, skoro on 200m dalej się kończy?

Laseczki to białych samochodach to rzeczywiście niemyślące są. Kiedyś jechałem za babką w białym nowym Land Roverze Evoque, który szumiał niczym przelot eskadry Luftwaffe w 39. No ale skąd mogła wiedzieć, że to łożyska padają?
@alojzzy7: woleć można...ale twoja wola niewiele ma wspólnego z przepisami ruchu drogowego. z powodu idiotów na drogach obowiązuje tzw. zasada ograniczonego zaufania do tych wszystkich ludzi, którzy stają na środku pasa, siedzą na zderzakach oraz #!$%@?ą długimi i klaksonem
@alojzzy7: Laska rzeczywiscie postapila glupio. Ale Ty jako dobry kierowca powinnes zachowac odpowiedni odstep i myslec z wyprzedzeniem.
Uwierz mi, laska hamujaca bez powodu na skrzyzowaniu to nie najgorsza, ani najmniej spodziewana rzecz ktora cie moze na drodze spotkac.
@dombol: bo ludzie jadący 50-60 oczywiście jadą środkowym, no to ja prawym 70-80

@niemamkoncepcji: wytłumaczę ci, to bardzo proste - nawet jeśli tej kobiecie 50gr upadło pod fotel, i musiała się zatrzymać na drodze, a ja nie mam pewności czy wyhamuje (olej na drodze, nagła szklanka, awaria hamulców, dywanik wpadł pod gaz, tempomat się złamał, klapka w przepustnicy odpadła, wcisnąłem niechcący nitro, turbina zaczęła zasysać olej) to #!$%@?ąc jej długimi
@alojzzy7: ja zamiast skupiać się na mruganiu trąbieniu i jak mniemam rzucaniu #!$%@? na lewo i prawo próbował bym oprócz hamowania uciekać na lewy lub prawy pas...z pewnością pani widząc długie w lusterku skupi się na wciśnięciu sprzęgła, wrzuceniu biegu i ucieczce na inny pas...tak zdecydowanie na pewno tak
@niemamkoncepcji:

>z pewnością pani widząc długie w lusterku skupi się na wciśnięciu sprzęgła, wrzuceniu biegu i ucieczce na inny pas...tak zdecydowanie na pewno tak


co mnie obchodzi co ona sobie pomyśli w takiej #!$%@? sytuacji? albo niech #!$%@? i skręca tak jak chciała, albo niech jedzie do przodu szybciej niż 5km/h, łazienkowski maksymalnie obciążony a ona sobie wymyśliła postój na drodze, seba na proszę cię

>x5 my2016

>sprzęgło


hmmm

>próbował bym
@alojzzy7: To sam sobie odpowiedziałeś. Owszem teoretycznie mogłeś lecieć te 70-80km/h, ale zdrowy rozsądek podpowiada, że może lepiej wyprzedzić samochody jadące 50-60km/h lewym pasem. Nie pomyślałeś, że ludzie uciekli szybko na lewy pas, bo widzieli, że babka kombinuje na prawym. To mogłeś przewidzieć.
@dombol: na lewym pasie samochody jadą 60-70km/h, na środkowym 50-60km/h, na prawym przeważnie pusto/w granicach przepisów/lub debile po 140km/h - w dodatku na lewym i środkowym odstępy 2-3 metry, uroki godzin szczytu, na prawym przez te kilkaset metrów jest większy odstęp bo ludziom nie chce się zjeżdżać

tylko jedna osoba tam była oprócz nas, i to ona uciekła - #!$%@? jak ja mogłem to przewidzieć? ( ͡° ͜ʖ ͡
@alojzzy7: a tak na zakończenie naszej dyskusji...możesz psioczyć ile chcesz ale droga po której jechaliście nie jest autostradą i nie posiada wyznaczonej minimalnej prędkości poruszania się (dla przypomnienia 40 km/h na autostradzie) więc jeżeli kulała się 5 km/h to i tak była by to twoja wina