Wpis z mikrobloga

5 939 - 1 = 5 938

Tytuł: Mózg i Błazen
Autor: Marcin Rotkiewicz, Jerzy Vetulani
Gatunek: Biografia
★★★★★★★★

"Po prostu zawsze byłem błaznem. Dla mnie posągowość często jest podejrzana, sztuczna i nadęta" – mówi o sobie jeden z najbardziej oryginalnych polskich uczonych i popularyzatorów nauki. W rozmowie Marcina Rotkiewicza z profesorem Jerzym Vetulanim spotkamy zatem nie tylko znanego naukowca, ale także artystę i współzałożyciela Piwnicy pod Baranami, showmana, młodego buntownika, ulubieńca kobiet i ojca palącego z synem skręta.

Wywiad rzeka z profesorem Vetulanim, który jest kopalnią anegdot i skarbnicą wiedzy. Tę książkę przeczytałem praktycznie jednym tchem, choć jeszcze rok temu nie podejrzewałbym, że biografia neurobiologa w ogóle mnie zainteresuje, jednakże zachęcony poprzez wcześniejszą publikację "Bez ograniczeń. Jak rządzi nami mózg" sięgnąłem po kolejną książko-rozmowę z profesorem. Nie żałuję ani minuty, bo nie dość, że dawno nie czytałem tak lekkich lektur, to chyba nigdy nie czytałem rzeczy, po których czułbym się wyraźnie bystrzejszy na mózgu :) Poza tym Vetulani barwnie opisuje poprzedni wiek, ubiegły ustrój, opowiada o swoich znajomościach m.in. z Janem Pawłem II, przybliża kulisy powstania kultowej Piwnicy pod Baranami, oraz oczywiście rozprawia o narkotykach, seksie i starzeniu się z naukowego punktu widzenia. Bardzo polecam!

#bookmeter

Wpis został dodany za pomocą skryptu do odejmowania
!Dzięki niemu unika się błędów w działaniach
!Pobierany jest zawsze ostatni wynik