Wpis z mikrobloga

Na wykopie pojawia się ostatnio bardzo dużo pytań o karty walutowe i konta. Postaram się wyjaśnić tą kwestię i rozwiać wszelkie wątpliwości.
Kupując na #aliexpress domyślnie płacisz w dolarach, jednak główną walutą w naszym pięknym kraju jest PLN. Płacąc kartą rozliczaną w złotówkach tracisz na przewalutowaniu i prowizjach pobieranych przez bank. Poniżej przedstawiam porównanie kursów w mBanku i kantorach:

mBank - 4.12 cinkciarz.pl – 4.01 walutomat.pl – 4.00

Jak widać różnica to około 12 groszy na 1 dolarze. Nie jest to dużo, jeśli nie planujemy większych zakupów. Jednak w innym przypadku należy skorzystać z kantoru.

Porównanie kont:

#tmobileuslugibankowedostarczaneprzezaliorbank

Bank ten jest według mnie najgorszym wyborem, a jednocześnie najlepszym. Mają bałagan w systemie. Jeden konsultant odsyła mnie do drugiego itd. Jednak jest najtańszy.
Opłata za używanie karty: 0zł
Opłata za wydanie karty: 10zł
Darmowe przelewy z: walutomat, cinkciarz i wiele innych kantorów

mbank
Bank jest znany i dobry, jednak za posiadanie karty liczą sobie sporo.
Opłata za używanie karty: 30zł/rok
Opłata za wydanie karty: 30zł
Przelewy z: cinkciarz(0zł), walutomat(5zł)

mbank prepaid
Karta prepaid. Nie można z niej robić przelewów. Płacimy poprzez podanie numeru karty. Kartę można zamówić z kantoru cinkciarz.pl. Nie oznacza to, że pieniądze musimy wymienić też w cinkciarzu.
Opłata za używanie karty: 0zł
Opłata za wydanie karty: 15zł
Darmowe przelewy z: cinkciarz, walutomat i wiele innych kantorów

Kantory:
Cinkciarz.pl – wypłata od 10$, brak prowizji
Walutomat.pl – wypłata od 0,01$, 0.2% prowizji

Wymiana pieniędzy, czyli jak to wygląda krok po kroku:
1. Przelewasz złotówki do kantoru.
2. Zlecasz wymianę, po ustalonym przez Ciebie kursie lub aktualnie najlepszym.
3. Wypłacasz dolary na konto/kartę walutową.
4. Robisz zakupy
Pamiętaj, aby przy zapłacie przez PayPal wybrać transakcję w walucie oryginalnej!

  • 23
Widocznie mnie traktują wyjątkowo i nie pobierają opłat( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Leta: Bo pewnie wyrabiałaś kartę jak była jeszcze za darmo. Od dobrych kliku miesięcy jest jednorazowa opłata 10 zł za wydanie karty walutowej.

teraz rozumiem, nie zaznaczyłeś że chodzi o ten bank :-)


@kodijak: Przecież opłatę podał tylko przy opisie konta w mBanku.
@eshabe: Fakt, konto w Tmobile mam od dawna, jeszcze z czasów gdy wszystko było za darmo. O opłacie za kartę nie wiedziałam, przepraszam, nie chciałam nikogo wprowadzić w błąd.