Wpis z mikrobloga

Mirki, czy w tym wypadku można skręcić w prawo? Moim zdaniem nie, znak pionowy i poziomy wyraźnie pokazują, że należy jechać prosto. Codziennie spotykam kierowców, którzy tam skręcają wprowadzając niemałe zamieszanie. Droga jest prosta, szybka, a nagle ktoś skręca. Wybaczam tym, którzy wcześniej wrzucają kierunkowskaz, jednak połowa kierowców używa ich nieprawidłowo (najpierw hamulec, a kierunkowskaz w momencie skrętu).

Google Maps
Foto 1
Foto 2

#katowice #motoryzacja
  • 10
@jotodupca: widzę znak poziomy wskazujący na jazdę prosto.

@kubica94: też mi się tak wydaje, że brakuje tam konsekwencji. O ile ktoś wcześniej zasygnalizuje manewr to jest ok, nie przeszkadza mi to. Jednak już kilka razy widziałem tam niebezpieczne zdarzenia. Ludzi potrafią jeździć tam dość szybko. Dodatkowo lewy pas "wjeżdża" w prawo na autostradę. Niektórzy jadą nim do końca wciskając się w ostatnim momencie na prawy pas do jazdy na wprost.
@jotodupca: uzupełniający do czego? Skoro w rozporządzeniu dot. znaków drogowych jest wyraźnie mowa, że:

§ 87. 1. Znaki:
1) P-8a „strzałka kierunkowa na wprost”,
2) P-8b „strzałka kierunkowa do skręcania”,
3) P-8c „strzałka kierunkowa do zawracania”
oznaczają, że jazda z pasa ruchu, na którym są umieszczone,
jest dozwolona tylko w kierunku wskazanym
strzałką; połączone symbole znaków P-8a, P-8b lub
P-8c oznaczają zezwolenie na ruch w kierunkach
wskazanych strzałkami kierunkowymi.

Więc jak
@Pchelka87: teoretycznie. W praktyce wg mnie jest tam "jedna strzałka za daleko", ale wynika to z konstrukcji skrzyżowania. Znak musi "prowadzić" pas aż do rozjazdu. Tyle, że jest tam też odbicie w drogę boczną.
Wg mnie to jest tak samo jak droga jednokierunkowa z wyznaczonymi pasami, ale możesz na niej odbić na parking, drogę wewnętrzną, wjazd do bramy, na posesję itp.

Nie sprzeczam się, że jest to ździebko ujowo oznaczone, niemniej