Wpis z mikrobloga

Jeżeli planujecie założyć firmę to przestrzegam przed oszustami i naciągaczami.
Nie od dziś wiadomo, że są chwasty żerujące na ludziach naiwnych lub po prostu obawiających się konsekwencji otrzymując podobne papierki jak załączony poniżej.

Rejestrując nową firmę w CEIDG upubliczniamy dane, które później mogą być użyte przez wspomniane wcześniej odpady podszywając się pod ten właśnie rejestr.

CEIDG
Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej

vs

CEODG
Centralna Ewidencja o Działalności Gospodarczej

Co ciekawe, te parówy działają tak perfidnie, że dają swoim ofiarom realnie 1-2 dni na zapłatę. W tym przypadku dokument został "wystawiony" 05.01, "nadany" 07.01, wysłany nie wiadomo (brak stempli, "umowa z pocztą polską" na kopercie), wraz z terminem płatności 12.01... Sam list otrzymałem w poniedziałek, czyli 11.01.

Powiedzcie, jak tu laik ma nie poczuć presji i się nie nabrać na ten scam? Jestem pewien, że większość osób starszych, świeżych w temacie DG lub po prostu ktoś sumienny i uczciwy poleci zapłacić, aby uniknąć problemów...

Pomijając już to, że na stemplu brakuje danych tego starszego referenta do spraw rozliczeń. ( ͡º ͜ʖ͡º)


#januszebiznesu #oszukujo #ceodg #ceidg #dg #scam
Pobierz
źródło: comment_2DnBgJzVu6TwMaZiOKm9kCpzdQpSsTUD.jpg
  • 9
@vyrne: zakładając firmę specjalnie podałem dane kontaktowe i tylko czekam aż te lamusy do mnie będą dzwonić czy pisać listy. Wtedy im wyślę "potwierdzenie zaplaty" które będzie wirusem ( ͡° ͜ʖ ͡°)