Wpis z mikrobloga

Mirki mam problem z moim pi zero przyszedł do mnie w poniedziałek, niestety nadal czekałem na OTG i HUB bo były problemy z przesyłką, ale wgrałem już NOOBS na kartę podpiąłem malinę przez HDMI, podłączyłem zasilanie, no i działa mam ekran wyboru systemu, fajnie, to czekam na przesyłkę. Dzisiaj w końcu przyszła, zadowolony podłączam wszystko włączam zasilanie, dioda się świeci, i to wszystko, nie mam obrazu po HDMI, odłączyłem HUB uruchomiłem jeszcze raz i nadal nic. Próbowałem na dwóch telewizorach, odpinałem i podpinałem wszystko jeszcze raz, formatowałem kartę i wgrywałem NOOBS jeszcze raz i nic, dioda na malinie się pali i nic więcej. Macie pomysły w czym problem?
#raspberrypi
  • 8
@cruc: Ruszałem kablem we wszystkie strony, próbowałem podłączać do różnych gniazd w telewizorach i nic.

@tent: Nic nie ruszałem, formatuję kartę SD Formatterm z FORMAT SIZE ADJUSTMENT ON i rozpakowuję NOOBS sciągniętego z oficjalnej strony bezpośrednio na kartę

@maxprojekt: Sam sobie kupiłem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@tent: Nie mam jak, nie mam podłączonej maliny do sieci, nie mogę jej nawet skonfigurować, nie wspominając że nawet nie wiem jeszcze czy karta wifi którą posiadam współpracuje z maliną. Chyba że jest jakiś sposób żeby to ogarnąć, bez ekranu?