•  

Czy zdajecie sobie sprawę, że po obniżeniu ratingu s&p Polska straciła dziś (jednego dnia) na obligacjach więcej, niż zarobi w ciągu całego roku na nowym podatku bankowym?

Ale to jeszcze nic, będą dalsze konsekwencje. Choćby to, że stosunek złotówki do dolara był dziś najmniej korzystny od kilkunastu lat. Takich kwiatków będzie znacznie więcej. Przy okazji żegnamy istotną cześć planowanych w Polsce inwestycji.

#dobrazmiana #pis #demokracja #jeblo

+: jacekKobr, g.....k +45 innych
    •  
      O..........y

+14

@biliard: I co z tego, dla wykopków i beretów ważniejsze, że tego czy tamtego wyjebli z TVPis a w ich miejsce absolwenci toruńskiej szkoły tańca i różańca :(.

•  

Komentarz usunięty przez autora wpisu

+: Feeps, d.....r +12 innych
    •  

@piker: Czyli polski cud gospodarczy to wynik polityki zagranicznej poprzedniego rzadu... no to zle?

•  

@miki4ever: To źle, że ów cud gospodarczy to wydmuszka, fatamorgana. PiS i PO są siebie warte, jedni i drudzy tylko do stołków się dorwać próbują...

•  

@piker: W uzasadnieniu podkreśla się rolę nowych władz. Perturbacje polityczne i decyzje przekładają się na brak zaufania inwestorów i destabilizację. Podany raport także tę tezę ma uzasadniać.

•  
      d.....r

+4

@biliard: Jeśli PKB był tworzony w oparciu o słomiane inwestycje, a giełda rosła pod wpływem spekulacji, to załamanie jest pierwszym objawem przed powrotem do zdrowa. Ocenimy w dłuższym okresie. Mnie też się to nie podoba, ale może wyjdzie nam to na dobre. O ile 500zł i inne w porę polecą do kosza.

•  

@dex_ter: Tu nie chodzi o inwestycję, ale przede wszystkim o konsekwencje decyzji nowego rządu, kierunek przemian. "
      " Od wygrania wyborów w październiku 2015 r., nowy polski rząd zainicjował różne działania legislacyjne, które naszym zdaniem osłabiają niezależność i efektywność kluczowych instytucji, jak wynika z naszej oceny instytucjonalnej".
      Nie mam pewności, czy w obliczu tego wszystkiego PiS nie uczepi się projektu 500+ jako deski ratunku, na nasze nieszczęście.

•  

@biliard:

Sugerowanie się jedną zmianą ratingu który jest gówno warty i służy tylko i wyłącznie do wywierania wpływu na jakiś rząd xD

•  

@ruszka: Ja się nie sugeruje. Niestety inwestorzy owszem.

+: booxa
    •  

@biliard: to tylko kwik inwestorow odrywanych od zyskow

+: biliard
    •  

@konstantynopolitaczykowianeczka: Najpierw kwiczą inwestorzy, potem państwo, które właśnie z inwestycji się utrzymuje. Żelazna logika...

•  

@ruszka: Sugerowanie że rankingi są po to żeby kontrolować jakiś rząd xD

•  

@OpenTheWidow:

Sugerowanie, że tak nie jest, i taki bezpodstawny ranking nie powoduje realnych działań xD

•  

@ruszka: "Podstawny" bo inwestorzy nie lubią krajów gdzie nowa władza zmienia wszystkie "zasady gry", a ranking jest dla inwestorów żeby nie musieli sami robić researchu.

•  

@biliard: to bedzie tylko kwik panstwa odrywanego od niskooprocentowanego dlugu

•  

@OpenTheWidow:

bo inwestorzy nie lubią krajów gdzie nowa władza zmienia wszystkie "zasady gry", a ranking jest dla inwestorów żeby nie musieli sami robić researchu.

I dlatego tylko jedna agencja wystawiła niekorzystny ranking, w dodatku ta sama, której prognozy były niejednokrotnie gówno warte, a sama płaciła duże kary za nie?

•  

@ruszka: Wystawiła jako pierwsza, często idzie to falowo. Nie chodzi o słuszność prognozy tylko o sam fakt jej zaistnienia, który negatywnie wpływa na inwestorów i nasze obligacje.

•  

@OpenTheWidow:

tylko o sam fakt jej zaistnienia, który negatywnie wpływa na inwestorów i nasze obligacje.

Sam napisałeś wcześniej:

Sugerowanie że rankingi są po to żeby kontrolować jakiś rząd xD

Nie wiem w jakim ty świecie kolego żyjesz, jeżeli uważasz, że wszyscy grają fair, skoro jeszcze 100 lat temu takie zagrywki były normalną rzeczą, a jedna ze słynniejszych bankowych rodzin z takich zagrywek od setek lat się utrzymuje.

Proponuję tobie w takim razie poczekać na reszte ratingów, zamiast dawać jebanie o jeden, w dodatku wykonany przez gównianą firmę, która m.in. Węgrom obniżyła rating w momencie ich największego wzrostu gospodarczego. Rating z tej firmy jest nierzetelny, a z tego co się dowiedziałem na wykopie, nierzetelność i naginanie faktów pod tezę jest rzekomo domeną prawaków.

•  

@OpenTheWidow:

A, i chciałem jeszcze nadmienić, że już 2 agencje nie zmieniły nam ratingu. Rzekomo miało iść jak domino, nie?

•  

@ruszka: Agencje nie zmieniają ocen z dnia na dzień. Na konsekwencje oraz ruchy innych agencji możesz czekać nawet ponad rok. Rok albo więcej, nie kilka godzin.

•  

@biliard:

To w takim razie proponuję zacząć histerie w momencie, gdy to się stanie, a teraz nie manipulować i nie pajacować.

•  

@ruszka: Polska już traci, już teraz rankingi na bazie jakich podejmowane są ruchy inwestycyjne, są niekorzystne. Nie masz zielonego pojęcia o ekonomii, więc zamilcz. Bo w naszym przypadku ignorancja nie popłaci. Idioci przeczący faktom wcale nie pomagają. Więc zamiast wypisywać idiotyzmy, racz się zreflektować. W internecie znajdziesz wiele informacji na temat, jak rating wpływa na przebieg gospodarki w czasie. Nie wracaj tu zanim nie odrobisz lekcji..

•  

@biliard:

już teraz rankingi na bazie jakich podejmowane są ruchy inwestycyjne,

Jakie rankingi? Tylko JEDEN CHUJ WARTY ranking się zmienił, 2 pozostały bez zmian, a co do reszty, to jeszcze nie wiadomo - ale wciąż jest to 2:1.

Idioci przeczący faktom wcale nie pomagają.

To ty przeczysz faktom. Wprowadzasz histerie bo jeden ranking który słynie z manipulacji obniżył nam rating, kompletnie ignorując to, że pozostałe mają to w dupie.

Nie wracaj tu zanim nie odrobisz lekcji..

Ad personam, aż tak bardzo nie masz argumentów, że jedyne co potrafisz z siebie wydusić to werbalny wymiot w stylu "hurr nie znasz się, w internecie wszystko jest, poszukaj sobie, ja mam racje bo jestem doktorem ekonomii, hurr jesteś idiotą bo nie jesteś tak zmanipulowany jak ja". Klasyka - żałosny poziom dyskusji i baran, który myśli, że jest inteligentny, a w rzeczywistości jego wiedza o świecie kończy się na wykopie i TVNie.

•  

@ruszka: Ale to właśnie rankingi s&p używane są w algorytmach opłacalności powszechnie stosowanych do kalkulacji inwestycji. Jeśli tak proste argumenty nie docierają, to szkoda mojego czasu. Teraz poproszę o stosowny kontrargument (oparty na WIEDZY Z EKONOMII).
      Plują w oczy, możesz udawać, że deszcz pada...

•  

@biliard: Akurat z kursem dolara miałem duże szczęście. Kilka lat temu kupiłem po mniejszym, a teraz sprzedałem z dobą nadwyżką :D Szkoda, że PIS okradnie mnie i realnie pewnie, nie dość, że stracę to co zarobiłem, to jeszcze będę na minusie.

•  

@Gorthin: Sam siedzę w UK. Wykopkom wydaje się, że to dla mnie korzystne. Pewnie, mogę wymienić walutę, szkoda tylko, że po wymianie będę kupował w Polsce towary po innej cenie. Cóż, wymiana waluty jest formą zabezpieczenia osobistego. Szkoda, ale nie mamy wyjścia... Pozdrawiam kolego

•  

@biliard: Jak to waluty, raz się zyskuje raz się traci. Ja miałem szczęście. Wymieniłem złotówki na dolary, bo i tak leżały na koncie. Dziś się udało je elegancko sprzedać, więcej pewnie nie polecą. Więc deal udany. Nadchodzą ciężkie czasy oblężonej twierdzy. Niestety niektórym się wydaje, że taki rating to gówno i nic nie znaczy. Złotówka poleciała. Tak się składa, że pracuję w firmie, która konstruuje maszyny. Tak się dziwnie składa, że silniki kupujemy od Norda czy Sewa, tak się dziwnie składa, że zapytania ofertowe przychodzą w euro. Jakoś tak się dziwnie złożyło, ze dziś trzeba za ten sam silnik więcej zapłacić. I zyska poleciał się jebać w kilka sekund, bo silników idzie cała partia do kupienia.