Wpis z mikrobloga

Krótkie pytanie do osób zainteresowanych RE (inżynierią wsteczną oprogramowania):
Pewne wydawnictwo namawia mnie do stworzenia książki o RE, które byłaby zbiorem artykułów różnych polskich autorów (którzy od lat siedzą w temacie). Z autorami problemu nie ma (w Polsce jest więcej utalentowanych osób siedzących w RE niż miejsca w tego typu książce), natomiast pytanie do Was - czy jesteście w ogóle zainteresowani przeczytaniem (i co bardziej istotne dla wydawnictwa - kupieniem) takiej książki?

W każdym razie, wrzuciłem na Google Forms ankietę z prostym "Tak/Nie" - z góry dzięki za wrzucenie swojego głosu :)
https://docs.google.com/forms/d/1X7-FCyN99Sa5HkVBIOBxzf4cGBQPbkUo8q-Y8egVzRs/viewform

Edit: tagi o których zawsze zapomnę:
#programowanie #security #hacking #reverseengineering
  • 12
@Tril: Kurcze, zawsze zapomnę o tych tagach - dodałem, dzięki! Ad przykłady - zdecydowanie się zgadzam; w sumie nie zaszkodziłoby dać "crackme" lub inne "reverseme" do każdej z rzeczy opisanej w książce.
@Navrazz: ;)

@dikamilo: Hah, cieszę się, że patrzysz pozytywnym okiem na ReverseCraft - ja tam głównie widzę rzeczy które mogłem (i powinienem) zrobić lepiej ;)

@CzolgoStopowicz: Zaczynam sobie zdawać sprawę na co się porywamy z tą książką. Cóż, powinno być zabawnie ;)

@fenix7557: Hmm... ciekawy pomysł. Na początku chciałem Ci odpisać, że to by i całą książkę mogło zająć, ale... niekoniecznie. Muszę to przemyśleć ;)