Wpis z mikrobloga

Zastanawiam się jak to jest z pracą dla programisty bez studiów. Ogarniam C++ i php+html+css na poziomie wymaganym na studiach(robiłem zlecenia dla kolegów i ich kolegów itd.) i chciałbym zająć się tym bardziej poważnie oraz zdobyć trochę doświadczenia. Ciężko jest się dostać do pracy na stanowisku juniora? Brak studiów mnie przekreśla? Jak przekonać pracodawcę o moich umiejętnościach? Jakieś inne wskazówki?

#praca #programowanie
  • 14
Ogarniam C++ i php+html+css na poziomie wymaganym na studiach(robiłem zlecenia dla kolegów i ich kolegów itd.)


@Kalvot: czyli nie ogarniasz ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Brak studiów mnie przekreśla? Jak przekonać pracodawcę o moich umiejętnościach?


@Kalvot: ani troche. Wiekszosc normalnych firm przy rekrutacji daje test techniczny - i tyle.
@M4ks: czasami przekresla. niektorzy co odpowiadaja za to kogo zaprosic wierza mocno w studia i ich wymagaja. Na zasadzie ja mam to Ty tez musisz miec. Ale rownie dobrze moze byc koles ktory uwaza to za strate czasu i niepotrzebny wynalazek, ktory zechialby kogos spoza ukladu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
czasami przekresla. niektorzy co odpowiadaja za to kogo zaprosic wierza mocno w studia i ich wymagaja


@Nemeczekes: no dobra, jak aplikowałem do Blizzarda czy Rockstara to kazali faktycznie przysłać skany dyplomu :P
Moze inaczej @Kalvot - na juniora jak nie masz doswiadczenia czy projektow - wiadomo, ze "lepiej" widziany bedzie ktos ze studiami niz bez - to logiczne.
Ale ani troche nie zamyka drogi i problemem raczej nie bedzie.
@M4ks: to teraz się zastanawiam w jaki projekt uderzyć żeby był do portfolio. Rozumiem, że giereczka konsolowa robiona w tydzień nie wygląda za poważnie? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Rozumiem, że giereczka konsolowa robiona w tydzień nie wygląda za poważnie? ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Kalvot: jak jest dobrze napisana i umiesz opowiedziec co i jak - to jak najbardziej spoko. Ale zalezy gdzie chcesz uderzac - jak do firmy robiacej webowe rzeczy - no to troche tak nie na temat, nie?
@M4ks: no jeśli chodzi o gamedev to ta. Rozumiem, że ciężej się zrobiło w natywie i teraz raczej na mobilki wszystko idzie? Bo jeśli chodzi o androida to widziałem masę ogłoszeń.