•  

95 lat temu urodził się Krzysztof Kamil Baczyński.

Elegia o... chłopcu polskim.
    "Oddzielili cie, syneczku, od snów, co jak motyl drżą,
    haftowali ci, syneczku, smutne oczy rudą krwią,
    malowali krajobrazy w żółte ściegi pożóg,
    wyszywali wisielcami drzew płynące morze.
    Wyuczyli cię, syneczku, ziemi twej na pamięć,
    gdyś jej ścieżki powycinał żelaznymi łzami.
    Odchowali cię w ciemności, odkarmili bochnem trwóg,
    przemierzyłeś po omacku najwstydliwsze z ludzkich dróg.
    I wyszedłeś, jasny synku, z czarną bronią w noc,
    i poczułeś, jak się jeży w dźwięku minut - zło.
    Zanim padłeś, jeszcze ziemię przeżegnałeś ręką.
    Czy to była kula, synku, czy to serce pękło?"

#poezja #patriotyzm #powstaniewarszawskie #armiakrajowa #baczynski #krzysztofkamilbaczynski

źródło: xxx.jpg

+: M........i, neo_vir +6 innych

Gorące dyskusje ostatnie 12h

Was p0laczków to trzeba ruchać jak przykazał Stonoga.
      OP zrobił wpis, że nie ma urlopu, doszło do sytuacji losowej, nie będzie w stanie przyjść do pracy przez tydzień, bo różowa w szpitalu. Pyta jak to rozegrać.
      A co w komentarzach?
      Hurr durr jak to pod koniec września nie masz żadnego urlopu, jesteś nieodpowiedzialny, nikogo to nie obchodzi - won do roboty.
      I to mnóstwo takich komentarzy.
      Ha tfu
      W normalnym kraju rozmawiasz z przełożonym, przedstawiasz mu w jakiej jesteś sytuacji, dostajesz wolne na czas ogarnięcia sytuacji.
      Pracownik zadowolony, szef również, bo pracownik czuje się zobowiązany wobec firmy.
      A urlop służy do wypoczynku, szczególnie w okresie letnim, a nie kiszenia na sytuacje losowe, do tego służy bezpłatny.
      W tym chlewie nic się nie zmieni, byłbym w stanie zrozumieć takie zachowanie wśród kierowników, ale jeśli społeczeństwo ma identyczne podejście, to trzeba was gnoić ile wlezie.
      #pracbaza #patologiazewsi #takaprawda
      pokaż całość

odpowiedzi (181)

Wczoraj po wrzuceniu zdjecia z samego rana zostałem zjechany od zakolaków i karłów (mimo że mam ponad 1,7). Myslicie ze kogos doroslego wasze hejty ruszają ? Ja mam na to wywalone serio xD. Lece własnie do pracy zgarnac gruby hajs za klikanie w komputer ( ͡° ͜ʖ ͡°)

A tu zdj z żonką dla niedowiarków.

pokaż spoiler Sam wczoraj zasnalem na kanapnie nikt mnie nie wygonił ¯\\_(ツ)_/¯

#przegryw #wygryw #dziendobry
      pokaż całość

odpowiedzi (228)

Zawsze jak widzę osobę rozdającą ulotki to staram się jedną wziąć. Szanuję ich, że zamiast siedzieć na dupie i chlać bez umiaru starają się zarobić trochę grosza. Żadna praca nie hańbi. #przemyslenia #oswiadczenie #gownowpis

odpowiedzi (77)

Advertisement