•  
  u..............r

  +8

  Grypa atakuje, więc bądźcie gotowi i pamiętajcie, że zioła zawierają naturalne fitoskładniki, które mogą ochronić was przed niebezpiecznymi konsekwencjami infekcji grypowej.

  Czarny bez naszym przyjacielem jest!

  Czarny bez (Sambucus nigra) to jeden z tych darów natury, którego lecznicze zastosowanie ma swoją długą tradycję – znane było już w starożytności. Hipokrates nazywał tę roślinę swoją podręczną apteczką i szeroko opisywał jej medyczne zastosowanie. W słowiańskiej mitologii krzew czarnego bzu uznawano za drzewo święte, chroniące przed złymi duchami, chorobami i klęskami. Germanie składali mu ofiarę, otaczając szczególną czcią. Nasi przodkowie wierzyli, że nie tylko spożywanie syropu sporządzonego z czarnego bzu, ale również sam bezpośredni kontakt z krzewem i jego owocami „wyciąga” z nas choroby.

  Oczywiście potencjał ochrony czarnego bzu przed złymi mocami pozostaje poza obszarem dociekań współczesnych naukowców. Prowadzone na świecie badania potwierdziły natomiast jego skuteczność w zwalczaniu wirusów. - Niezwykłe właściwości czarnego bzu od dawna stanowiły przedmiot dociekań naukowców i wirusologów. Efektem wieloletnich badań jest wyizolowanie aktywnego składnika zawartego w jego owocach, któremu nadano nazwę Antivirin. „Oblepia” on wirusy, rozbrajając je i uniemożliwiając im rozprzestrzenianie się po naszym organizmie. Badania udowodniły, że przyjmowanie syropu zawierającego ten aktywny składnik skraca czas choroby o 4 dni. Przyjmowany profilaktycznie zmniejsza natomiast ryzyko zachorowania na grypę i przeziębienie – mówi Agnieszka Pawłowska-Wypych. Jeśli nie mamy dostępu do owoców czarnego bzu, brakuje nam czasu lub nie potrafimy przyrządzać z niego syropu, możemy sięgnąć po preparaty zawierające ten aktywny składnik dostępne w aptece bez recepty. - Pamiętajmy, że syrop z czarnego bzu musi być odpowiednio przyrządzony, aby rzeczywiście działał i nam nie zaszkodził. Jego siła „rażenia” zależy od właściwego bowiem od procesu ekstrakcji i standaryzacji – podkreśla biotechnolog.

  więcej

  #ziololecznictwo #ziola #grypa #zdrowie

  +: g........e, MojePandemonium +6 innych

Gorące dyskusje ostatnie 12h

 • avatar

  witam wykop.pl mam taką zabawę dla was

  ponieważ drwi się tutaj z tego, że przeciętna p0lka nie ma zainteresowań, zastanawiam się jak ta kwestia wygląda u przeciętnego przedstawiciela rasy panów z wykop.pl

  dlatego proszę was wszystkich o szczery rachunek sumienia
  musicie w głowie wylistować swoje interesowania a następnie wykreślić z nich poniższe

  - masturbacja - nie liczy się bo obie pcie to robią
  - przeglądanie wykop.pl - nie liczy się bo różowe paski mają kafeterię
  - sranie do ryja, bo też robią to obie pcie
  - motoryzacja - nie liczy się bo to odpowiednik ogarniania szczoteczek sonicznych i innych prostownic przez kobiety
  - patostreamy - to uwłacza inteligencji człowieka i na potrzebę tego wpisu będziemy udawać, że to zjawisko w ogóle nie istnieje
  - walenie konia - bo to tylko inne słowo na masturbację
  - polityka bo ten
  - podróżowanie - o ile nie robisz tego z zacięciem jak ten śmieszny typcio co chodzi na boso (tj. all inclusive w egipcie się niestety nie liczy)
  - jeżdżenie na rowerze - no chyba że robisz czelendże typu narysuję kutasa wielkości województwa mazowieckiego
  - programowanie - bo kobiety też programują pralki, zmywarki itd
  - granie w gry, netflix - nawet nie trzeba tłumaczyć
  - czytanie, bo to że przeczytałeś trzy razy Harry Potter i komnata spierdolenia nikomu nie imponuje
  - fotografia o ile nie zajmujesz się tym naprawdę serio

  jeśli na twojej liście nic nie zostanie, w komentarz napisz "jestem śmieciem"
  jeśli jednak coś zostało, wpisz w komentarzu co to takiego

  zapraszam do zabawy

  #p0lka #tinder #zainteresowania #wykopekmasterrace
  pokaż całość

  odpowiedzi (227)

 • avatar

  Niedziela wieczór, czas na #rozdajo. Od ostatniego minął tydzień, a ja zyskałem +60 subskrypcji na moim historycznym kanale YT Na bitewnym szlaku. Obecnie widnieje liczba 267 subów, damy radę dobić do 300 do końca tygodnia? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Daj plusa, a mirkorandom za 24h zadecyduje czy wygrałeś Dead Space, Mirror's Edge i Populous na #origin.
  #historia #gry #nbs
  pokaż całość

  odpowiedzi (13)

 • odpowiedzi (7)