Wpis z mikrobloga

Np do ojca chrzestnego znajduje na kazdej to inne


@porque: bo zwykle to są opracowania ludzi. Oryginalne kosztują masę kasy i bardzo ciezko jest znaleźć gdziekolwiek (nawet na torrentach).
Na Scribd wychodzi chyba najtaniej różne nuty kupić, bo abonament miesięczny jest, więc kupujesz na miesiąc za te 40zł chyba i ściagasz ile chcesz.
A jak tego nie chcesz no to zostaje Ci tylko „ piano sheet” w Google, bo co strona
@morsik: dzieki, tani abonament wchodzi u mnie w gre. Ale po prostu wiadomo jak dopiero zaczalem i nie znam sie gdzie mozna cos ciekawego znalezc gdzie jakosc jest na miare dobrym poziomie dlatego sie zapytalem :)

BTW nie wiedzialem ze nuty sa tak drogie o.O
@morsik: spoko :D po woli ogarniam ten portal :D

ale myslalem ze nuty to sa powszechnie dostepne na necie, jak widze mocno sie pomylilem. Jeszcez raz wielkie dzieki :)
@morsik: a jeszcze jedno pytanie mam, skad mam wiedziec gdzie zaczac grac? typu srodkowe C czy inne. Od ktorej oktawy zaczac czy jak to fachowo sie zaczyna? nie wiem czy mnie rozumiesz?
@morsik: rozchodzi sie ze mam te nuty. Mozesz zaczynac na srodku pianina lub np bardziej na prawo przy teoretycznie tej samej nutce. Ale nie wiem gdzie to jest ukazane. Kurde nie wiem jak to wytlumaczyc xD chyba ze to klucz wiolinowy i basowy pokazuje ta odleglosc
chyba ze to klucz wiolinowy i basowy pokazuje ta odleglosc


@porque: dokładnie!
C w wiolinowym na pierwszej lini dolnej dodanej to to samo co C w basowym na pierwszej górnej dodanej linii — a to jest C razkreślne. Jeśli masz fortepian/pianino/klawisze pełnowymiarowe (czyli takie które mają taką samą ilość klawiszy jak fortepian[1]) to to będzie to C na środku klawiatury.
Może to Ci pomoże: https://pl.wikipedia.org/wiki/Klawiatura_muzyczna

[1] pewnie każde niepełnowymiarowe klawisze też
@porque: Ja polecam jednak szukać darmowych opracowań słowami kluczowymi w Google, fani potrafią zrobić aranżacje często na bardzo wysokim poziomie. Inna rzecz, że nawet jak kupisz "oficjalne" to nie znaczy, że jest to jedyna właściwa aranżacja, po prostu jest zrobiona według gustu wynajętego do tego celu muzyka i zatwierdzona w jakimś tam procesie akceptacji, tyle. Czasami są dobre, czasami nie. Muzyka to wolność interpretacji, grasz jak chcesz, mając do dyspozycji więcej