Wpis z mikrobloga

Mam problem z gra. Juz na to narzekalem wczesniej, po zmianiw serwera troche sie poprawilo, ale nie na dlugo i znow dzieje sie to samo. Otoz problem polega na tym, ze co kilka sekund mam takie przyciecie na okolo pol sekundy. Na wykresie apki render graph czerwony wykres robi pik i wraca do normy.
1. Dzieje sie to TYLKO na naszym serwerze
2. Nie dzieje sie na zadnym innym serwerze (testowalem na kilku)
3. Ilosc graczy na serwerzw wplywa tylko na skale zjawiska (im wiecej osob tym czestszy i dluzszy lag)
4. Ilosc fps mam stale powyzej 60, jak jestem sam na serwerze to ponad 100
5. Uzycie gpu spodziewanie 99.9%, cpu 50-70%
6. Zmiana rozdzielczosci nie wplywa na te lagi (ilosc fps drastycznie wieksza)
7. Probowalem ustawiac wyzsze priorytety, nic to nie dalo.
Nie krece najlepszych czasow, nie mam idealnej linii, ale te lagi mi mega utrudniaja gre. Nie wspominajac o tym, ze psuje mi to przyjemnosc z gry. Startowalem w paru wyscigach w grupach po 30 osob i mialem standardowo niski ping(20-40), zadnych lagow. A na nazych serwerach ciagle sie to dzieje.
Czy moze to byc zwiazane ze statystykami strackera? Moze jest jakis czas synchronizacji ustawiony staly, wtedy moglbym ze stoperem pomierzyc, czy to z tego wynikaja moje problemy.
Juz mialem zmieniac grafike, ale sprawdzilem na innych serwerach no i wychodzi na to, ze cos jest zle z nazzyn serwerem. Przez to tez inni moga miec lagi i mysla, ze maja za slaby sprzet.
@thesznikers pomusz T_T
#acleague #assettocorsa #januszesimracingu
  • 18
@skethoo: Jedyne co mozna w serku grzebnac co by moglo teoretycznie miec wplyw na Twoje lagi to czestotliwosc komunikacji z serwerem. standardowo ustawione jest 10hz im wiecej tym lepiej tym mniejsze lagi itp.
od poczatku na naszym serwie jest ustawione 18hz moze tu jest problem?
@skethoo: Miałem identycznie jak mi się grzał procek i karta, sprawdź jakie masz temperatury i jak coś to zrób jakiś mały downclocking w biosie. Teraz mam ustawione w nVidia Inspector wąskie gardło przy 75 stopniach i jest wszystko super :)
@RealAKP: Dzieje sie to tylko na naszych serwerach, na zadnych innych nie. Jezdze spokojnie w wyscigach publicznych i nie mam zadnych problemow. Procek u mnie chodzi na oc na 50 stoniach, mam cooler pod takie tdp, ze moglbym wyciagnac jeszcze 30% wiecej, ale sekcji zasilania mi szkoda. Dzis ze stoperem sprawdze jak sie ma czestotliwosc laga do czestotliwosci odsiwezania informacji.
Amd ma waskie gardlo po przekroczeniu 80 stopni, juz sprawdzalem oc
@TheSznikers: Ja za to w czwartek miałem inny problem, tzn. rozłączyło mnie podczas wyścigu z serwera mimo tego, że działał mi internet i byłem nawet cały czas na TSie. Może to rzeczywiście jakiś problem z configiem serwera?
ale tam w tym serwie niewiele mozna ustawic w kwestii technicznej.
@DrQ: wszystko jest w jednym pliku txt.
zazwyczaj jak wywala pojedyncza osobe to wina lezy po stronie gracza.
sam kiedys mialem tak ze mnie wywalilo bo zona wlaczyla tablet z andkiem ktory zaczal nagle wszystko sobie aktualizowac i niby net mialem a mnie wyrzucilo.
@TheSznikers: @lawicko: @DrQ: @RealAKP: @Ozor: problemem sa... SKINY. wywalilem wszystkie gt3 i problem zniknal. jedno z auto musi miec zbugowany lub zbyt duzy model 3d. d3d sie dlawil - nagle spadki ze 100% uzycia do 20-30%. byc moze reinstal gry na ssd by cokolwiek pomogl, chociaz watpie, bo wykorzystanie przepustowosci dysku jest minimalne.

teraz pobiore na nowo i sprawdze, ktory jest winny :]
@skethoo: Mogę przekonwertować wszystkie skiny z naszej paczki na 1024x1024, czy tam ile wynosi ta podstawowa rozdziałałka :) EDIT: A tak btw to własnie się zorientowałem, że jak jadę w pełnej stawce GT3 z AI to mam tez straszne przycinki, i własnie mi rozwiązałeś problem :D
@skethoo: Już widzę, że np. skin AMD jest 5120x5120 i sama baza zajmuje 100 mega. Standardowa wielkość to 2048x2048 i rozmiar ok. 5,5 mega. Już sobie robię z tym porządek, to wrzucę później paczkę, albo wyślę do Manixa, żeby umieścił poprawione skiny w downloaderze. Świetnie, że to zauważyłeś.
@skethoo: @Ozor: Gotowe, przekazuje @TheSznikers paczkę odchudzonych skórek. Teraz wszystkie są w rozdzielczościach 2048x2048 i z kompresją DTX, tak jak robią kunosi. Dzięki temu wszystko powinno teraz śmiać nawet na słabszych sprzętach. Gdyby ktoś chciał super ultra 8K to oczywiście może sobie podmienić, ale w oficjalnej paczce będziemy się teraz trzymać tego standardu, OK? :)

Przy okazji zrobiłem miniaturki do wszystkich ligowych skinów takie, żeby się nie gryzły z oryginalnymi.
RealAKP - @skethoo: @Ozor: Gotowe, przekazuje @TheSznikers paczkę odchudzonych skórek...

źródło: comment_ns5zdZLxmlLOYHwtaYemWuXlYwrCOblU.jpg

Pobierz