•  

Zachciało mi się polatać na #fsx po 3 albo 4 miesięcznej przerwie... 3 dzień aktualizuję dodatki... :/
    #gorzkiezale

+: M.....3, M........s +3 innych
    •  

@PluszowyBeton: Latałem lata temu na FS2002 i FS2004, spędziłem nad tym całe tygodnie (kilkadziesiąt godzin wg dziennika, bez przyspieszania czasu), zachwycając się realizmem i grafiką, wymyślając sobie trasy i latając z prawie zerową widocznością na VFR bez GPS, trasę mając wyrysowaną na wydrukowanej mapce z radiolatarniami, z linijką i kątownikiem pod ręką . Nie wiem jak to ustalanie trasy wygląda w rzeczywistości, ale ja miałem satysfakcję robiąc to w ten sposób. Trochę jak dawni żeglarze, z sekstansem i busolą wyznaczający kurs.
      Niedawno odkurzyłem joya, odpaliłem znów FS2004 (komp wciąż ten sam :) Jak z jazdą na rowerze, klawiszologii się nie zapomina, ale już mnie nie wciągnęło. Może najnowsza wersja na współczesnym sprzęcie byłaby bardziej miodna, ale nie stać mnie na grę, a tym bardziej na pieca, co przy braku czasu i tak jest najmniejszym problemem.
      Cóż, będzie przyziemnie - zostaje MaSzyna EU07.
      #fsx

•  

@ikov: Ja całkiem sporo latałem ale i tak po takiej przerwie zamiast dziś zrobić jakiś szybki IFR to siedziałem nad SOP'em do 737 żeby sobie wszystko przypomnieć. Niby człowiek pamięta i wie co trzeba robić ale muszę przyznać, że bez odświeżenia wiadomości na 100% bym coś zawalił, są takie fazy lotu że trzeba szybko działać i nie ma czasu na zastanawianie się.

A w Maszynę się nie bawiłem, to ten symulator pociągów? dobrze kojarzę?

Ja tam jestem zapalonym pilotem nie maszynistą :-)

•  

@PluszowyBeton: Dobrze kojarzysz - zupełnie inna para kaloszy, ale też realistycznie odwzorowane (szwagier zaczynał na Maszynie, poszedł na kurs na maszynistę a teraz siedzi za sterami dziobaka - i bynajmniej nie mówię tu o symulatorze).
      Ale marzy mi się czasami FSX + okulary VR, to powinno "robić robotę". A ulubiony samolot w FS? Cessna Grand Caravan z pływakami, coby móc wylądować byle gdzie i nacieszyć się widokami.

•  

@ikov: W ogóle w symulacjach to możesz korzystać z Track IR - widzisz klawiaturę i możesz się rozglądać :)
      Jak lubisz ładne widoki to polecał bym ten dodatek do FS: https://www.fullterrain.com/ Mnie teraz kusi żeby dokupić Norwegię...