Wpis z mikrobloga

#wosp #wosplive

Dzień dobry Piotruś, co tam u Ciebie ?

Panie Zbyszku Ziobro SR w Złotoryi przekroczył na Rubikoniu. Odrzucił wniosek o wyłącznie sędziego, nim wniosek do Sądu dotarł. Poważnie.

Co ? Co sie stało ?

20 stycznia SR Złotoryja wydaje postanowienie o odrzuceniu wniosku, który wysłano 22 stycznia. Czy za to sąd idzie siedzieć?

hmm... przypomnijmy zatem fragment relacji z ostatniej rozprawy :

- Wysoki Sądzie, pogubiłem się – oponował Piotr Wielgucki. – Z jednej strony mecenas wnosi, o odtworzenie nagrania we fragmentach, by oskarżony odniósł się osobno do każdej części, z drugiej ja nie mogę w podobny sposób ustosunkować się do słów Jerzego Owsiaka.
- Będzie pan mógł odnieść się do całości – uspokajał go sędzia.
Bloger nie słuchał. Wnioskował, by natychmiast umożliwić mu skomentowanie wypowiedzi adwersarza. I podniesionym głosem kazał protokolantce odnotować to w protokole.
- Pan nie będzie dyktował, co mam robić na tej sali – pouczył go sędzia Jacek Kielar. Na taką uwagę, rozgniewany Piotr Wielgucki zapowiedział, że złoży wniosek o wykluczenie sędziego z orzekania o sprawie.
- Proszę bardzo – odpowiedział Jacek Kielar, przypominając, że będzie go jeszcze musiał uzasadnić.
Byłbyto drugi taki wniosek. Po rozprawie pojednawczej sprzed dwóch miesięcy niezadowolony z traktowania Piotr Wielgucki wnosił już o zmianę sędziego, zarzucając mu brak obiektywizmu. Tamten wniosek został odrzucony jako bezpodstawny, więc sędzia Kielar nie musiał przekazać akt nikomu innemu.

Na moje to ja to widzę tak : Na rozprawie sądowej Kurak zaznaczył, że będzie składać wniosek, który jest zapisany w protokole. Tego typu wnioski można składać ustnie i pisemnie. Dlatego też sąd mógł wydać decyzje na podstawie ustnego wniosku Piotrka. Gdyby sąd się tym nie zajął to by było hurr durr, sądy olewają ustne zawiadomienia ! CYRK !!

Także znając życie pisemny wniosek o wykluczenie jeszcze nie dotarł, albo jest w fazie rozważania. W każdym razie, jak widać na powyższych 2 przykładach, trzeci wniosek na 90 % będzie on odrzucony.

Co tam jeszcze ciekawego Piotruś ?

Dopóki pajace w sędziowskich togach będą oceniani przez swoich kumpli, sądy polskie pozostaną cyrkiem i to z udziałem zwierząt.

Układy, szara sieć, retoryka z którą w latach 2005-2007 Piotruś dzielnie walczył teraz sama stała sie jego bronią

Takie ustawiane procesy mają jeden cel. Złodziej za chwilę powoła się na prawomocny wyrok, a z okradzionego zrobi oszołoma. PRL + SB = RPIII

Spokojnie Piotruś, jakikolwiek wyrok będzie to i tak będziemy wiedzieć, że jesteś zwycięzcą.

No, ale Piotruś będzie teraz spokojny. nastała #dobrazmiana i teraz PiS dowwali temu wstrętnemu Owsiakowi, no nie ?


To strasznie przykre, że ekipa PiS tak jest obrobiona przed Jerzym O., że nie dopełnia obowiązków ustawowych,które nawet PO wypełniała.

A co z mediami? teraz prezesem TVP jest Kurski! Będzie #dobrazmiana ?


Panie Prezes Kurski minął ustawowy termin 14 dni na udzielenie odp. w trybie ustawy o umowę i koszty TVP za WOŚP. Proszę RT.


Teraz czekamy na kolejną rozprawę - pod koniec lutego drugaa rozprawa w której to MK jest oskarżony w trybie cywilnym.

#goofaskomentuje

#neuropa #4konserwy #tysiacurojenniezaleznychmediow #matkakurkacontent
  • 6
@Goofas: on złożył taki wniosek pod koniec rozprawy :D:
Gdy nie bez napięć udało się to z trudem ustalić przy pierwszym dokumencie, zniechęcony utarczkami Matka Kurka się rozmyślił. Postanowił zamiast wniosków dowodowych, złożyć wniosek o odroczenie rozprawy do czasu, aż zostanie rozpatrzony zapowiadany przezeń wniosek o zmianę sędziego. Jacek Kielar wyjaśnił mu, że nie przerwie już rozpoczętego przyjmowania wniosków dowodowych.
- Mam prawo i obowiązek przeprowadzić czynności niezbędne do zaplanowania dalszych