Wpis z mikrobloga

@jesse__pinkman: Raczej fizyka odkształceń niż czysta matematyka.
Wiem jaka teoretyczna cecha tego pocisku jest używana marketingowo.
Chodzi jednak o to że takie wyidealizowane rozłożenie pocisku jest osiągane tylko przy jakimś procencie trafień i ogólna skuteczność pocisku wcale nie musi być wyższa niż klasycznej breneki, breneki hollowpoint, czy innego pocisku "kombinowanego" w tym kalibrze.
Ale na reklamach wygląda świetnie.
Inne przykłady

http://www.guns.com/wp-content/uploads/2013/04/3-12GA-DDUPLEKS-DUPO28-1OZ-5-1769.jpg

http://cdn.theboxotruth.com/wp-content/uploads/2014/06/46-1.jpg
@NMetyloAmfetamina: Amunicja HP jest ogólnie dostępna i z tego co wiem zawsze była. Jej głównym celem nie jest zadanie większych obrażeń, a zatrzymanie się w ciele, co skutkuje większą siłą obalającą, ale przede wszystkim masz pewność, że pocisk po trafieniu w cel nie poleci dalej.

Pistoletowa amunicja HP jest używana głównie przez policję i przez osoby noszące przy sobie broń na co dzień. W Polsce możesz ją normalnie kupić, jeśli masz
@publiczny2010: ten pocisk raczej "rozkwita" po wbiciu się w ciało, więc jego cel jest bardzo podobny do amunicji HP, którą @Strus wyżej opisał. Ma wyrządzić dużo szkód i unieszkodliwić napastnika jednocześnie będąc relatywnie bezpiecznym dla otoczenia, a w przypadku shotgunów powiedziałbym nawet, że głównie do wyrządzenia większych szkód.
były zabronione konwencją haską czy genewską, ale już to zniesiono. są stosowane przez służby policyjne i oddziały specjalne, wraz z szeregiem wielu innych rodzajów pocisków, jeszcze bardziej podstępnych


@jesse__pinkman: Nadal są zabronione przez konwencję haską, szkopuł jest w tym, że ta konwencja odnosi się do działań wojennych i nie reguluje przepisów cywilnych, więc ten rodzaj amunicji może być stosowany przez policję i inne służby paramilitarne, przez myśliwych i do "użytku domowego".