Wpis z mikrobloga

  • 1
@SimonKlimek: Tworzysz nowy komponent i przypisujesz go do zmiennej Example.
Do zmiennych przypisujesz sobie konkretne elementy według "wskaźnika" - każdy element, który posiada atrybut a-ref, jest łatwo odnajdowalny w komponencie(jeżeli jakiś element w HTML ma a-ref="abc", to znajdzie się pod this.refs.abc - oczywiście zakładając, że zrobisz attachTo do elementu nadrzędnego). W tym wypadku, heading to nagłówek h1, a box to pole tekstowe(input).
Definiujesz, że gdy użytkownik wpisuje coś
@SmiesznyKrolik: szukasz takich starych wpisów? :P Wiem, że w Angularze/innych jest two-way data binding, ale tam zawsze korzystasz z template'ów po stronie klienta, a przy takim rozwiązaniu tylko "podpinasz" się do HTML-a wygenerowanego przez serwer. Czyli serwer generuje HTML, przeglądarka nie czeka na wczytanie całej aplikacji + Google i inne wyszukiwarki mogą crawlować bez problemu + łatwiej jest obsłużyć starsze przeglądarki.
Tak jak napisałem, ten przykład jest trochę nie na miejscu,
@5z7k9: Przegladalem tag ;-), nie zwrocilem uwagi na date. Podoba mi sie, ze apex.js jest bardzo lekki. W Angularze mozesz ladowac dowolne template'y, takze te wygenerowane przez jakis serwerowy back-end, nie ma znaczenia czy sa one statyczne z apki czy sa dynamiczne z jakiegos node'a czy php'a. Wszystko zalezy od tego czego potrzebujesz. Przypuszczam, ze jezeli chcesz miec cos na miare real-time'owego chata czy jakies tablicy a'la Facebook to wtedy lepszym
  • 0
@SmiesznyKrolik: Apex.JS to nazwa i koncept przeze mnie wymyślony(jeszcze zanim poznałem Flight.JS, który działa podobnie, ale jednak inaczej). :P Nie-SPA ma wiele plusów, przede wszystkim dla dużych serwisów. Znam Polymera, ale to są prawdziwe komponenty webowe i musisz korzystać z polyfillów w przeglądarkach, które tego nie obsługują - to nadal większość kodu po stronie klienta. React, tak jak już napisałem, to renderowanie w przeglądarce. Spróbuję jeszcze rozwinąć ten mój pomysł. :)