Wpis z mikrobloga

Koledzy automaniacy,
Myślę nad sprowadzeniem Audicy ze Stanów i mam 3 pytania:
1. Jak wygląda sprawa nawigacji, czy trzeba wgrywać mapy na EU?
2. Czy radio będzie działać na naszych częstotliwościach?
3. Przystosowanie świateł do warunków EU (Xenony) - jak koszt?
Każda informacja będzie pomocna. Pozdrawiam!
#samochody #audi #auto #pytanie #usa
  • 14
@zugygoni:
Jako, że w mojej rodzinie sciagalismy z amerykanskich salonow, najpierw Dodga Gran Caravana, a potem Lincolna Navigatora to Ci powiem jak u nas to wygladalo.
Swiatla przednie ok, tylne do przerobki, kierunkowskazy i dolozenie swiatla wstecznego.
W Lincolnie do teraz nawigacji wgranej nie mamy i raczej nigdy nie znajdziemy odpowiedniej plytki, jak pojechalismy kiedys do salonu Forda, to nie kojarzyli takiej marki xD
Radio bedzie dzialac na 100%.
@zugygoni: co do przednich lamp to raczej nie jest ok, chyba że ksenony w nowych audi mają regulację w komputerze. wiem że tak niektóre mają że można przełączyć świecenie anglik/Europa. jak to audi to czy to lampy, radio czy cokolwiek innego to szroty tego pełne leżą
@zugygoni: światła przód świeca symetrycznie, u nas asymetrycznie, postojowe są też często inaczej rozwiązane.
Kierunkowskazy są często czerwone z tyłu u nas muszą być pomarańczowe, światło przeciwmgielne czasem trzeba dołożyć.
Elektronika raczej do ogarnięcia. MMI więc mapę wgrać, nie wiem jak z radiem ale myślę że do zrobienia to jest.
Nie wiem tylko jak jest w Audi ale w innych markach ten Full wypas to nie zawsze to samo i te
@zugygoni: da się przekodować z USA na UE. Nie wiem jakie to Audi, ale np. te wcześniejsze (z systemem MMI 2G) pozwalały na przekodowanie tunera FM w biegu przez ukryte menu (zmieniało się zakres min i max częstotliwości oraz skok, bo w usa jest co 0.2MHz, a u nas co 0.1MHz a odbiorniki nawet potrafią się dopasowywać co 0.05MHz).
Generalnie przy użyciu komputera diagnostycznego (VCDS) można przekodować cały pojazd.
@zugygoni: ostatnik chyba pod tagiem #audi jakis mirek opisywal przekrety na mlodych ale uzywanych autach ze stanow (w sensie ze dwuletnie po 20k nastukane, bo polowe czasu przelezalo na placu jako wrak po jakims dzwonie). Nie odradzam, a jedynie zalecam uwage.

Swoja droga, kumpel kupil a4 w USA i udalo mu sie zrobic naprawe w PL po 5latach w ramach gwarancji z USA (normalnie sa 4 lata gwarancji ale w 2.0
@zugygoni: światła to grubsza rzezba. W Stanach światła nie mogą być regulowane (ani przez kierowcę ani przez komputer). Dodatkowo nie jest wymagany system mycia reflektorow. W Europie musisz mieć system samopoziomujacy lampy i układ mycia. Jak chcesz zrobić to tip top to do wymiany masz lampy (brak silniczkow), dołożenie spryskow i systemu poziomowania. Szacowany koszt 2500-3000.

Nie wiem co z radiem i navi.

Sporo gratów z US będziesz mógł opchnąć tunerom,