Wpis z mikrobloga

Powitać, potrzebna pomoc, złożyłem sobie nowego kompa po taniości, lecz od kilku lat nie posiadam już napędów dvd/cd i teraz problemos ze sterownikami, jak jeszcze do karty graficznej ściągnąłem z www, bo to tam jeden plik i z głowy, to do płyty głównej nie mam pojęcia co na dvd płyty mogło sie znajdować. Pobrałem z tej strony
https://pl.msi.com/product/motherboard/support/H81M-P33.html#down-driver
stery do "audio i lan drivers" ale ogólnie lipa, bo nie ma nic ustawień do dźwięku (w sensie jakiś program czy coś)...
a tak jeszcze odnośnie tego dźwięku, na płycie mam tylko 3 wtyki a kabli od głośników 4 i nie idzie tego ni jak podłączyć co by wszystkie działały, słychać tylko dwa (jest na to jakiś myk?) bo mam kartę dźwiękową ale na slot pci a ta płyta takiego nie posiada (,) ...
4 raz wymieniam cześci nigdy się tak nie wtopiłem na płycie głównej bo i nigdy nie zwracałem na to uwagi moja 4 jak i 7 letnia płyta miała wbudowane 6 wejść audio a i tak pchałem karte dzwiekową, teraz chciałem to wywalić i lipton (,)
Mój komp: i3 4470, palit gf 750Ti 2GB i nieszczęsna płyta msi h81m-p33

Trochę Optymizmu: Ogólnie sprzęt cichy aż miło dla ucha, tylko czasami jak zwykły HDD sie odpala to słychać jak "piaskiem sypie" no i pierwszy raz mam system na dysku SSD, kosmos ( ͡° ͜ʖ ͡°)

tl;dr
1. Ktoś powie jak ma, co jest na dołączonym DVD/ od płyty głównej msi h81m-p33 lub co zainstalować
2. Jak podłączyć do tej płyty która ma 3 wtyki (niebieski,zielony.czerwony) głośniki 5,1 które posiadają 4 wtyki (dodatkowy czarny)
#pcmasterrace #hardware #komputery
  • 9
@DejaVu24: Mireczku instalujesz sterowniki chipsetu, następnie według własnej woli dźwięk, grafika, lan. On-Board VGA Drivers to sterowniki zintegrowanej grafiki, której nie używasz - stąd błąd o braku sprzętu ;) Na koniec zweryfikuj menedżer urządzeń czy nie ma braków w sterownikach.
@DragDay7: a to może i tak z tą zintegrowaną grafą, zainstalowane wszystko ze sterów, nie ma nic co by można było coś pokombinować z tym dźwiękiem aby szło na to 5 głośników :/